Latvijā aplūkojama vācu mākslinieku izstāde, kuras vērtība pārsniedz 100 miljonus eiro

0 Komentāru
Latvijā aplūkojama vācu mākslinieku izstāde, kuras vērtība pārsniedz 100 miljonus eiro
Foto: LETA

No šodienas mākslas mīļotājiem ir vienreizēja iespēja aplūkot vērienīgāko vācu mākslinieku izstādi, kāda jebkad tikusi izrādīta Latvijā. Tajā redzamas svarīgākās tendences Vācijas mākslā pēdējā pusgadsimta laikā. Izstādē ar nosaukumu Gara Radinieki uz Rīgu atvesti 77 mākslas darbi, to kopējā vērtība pārsniedz 100 miljonus eiro. Uz izstādes atklāšanu Latvijā ieradušies arī vairāki slaveni vācu mākslinieki, kuru radītie darbi nu būs apskatāmi arī Latvijas iedzīvotājiem.

Izstādē Gara radinieki aplūkojami 53 autoru 77 slavenākie lielformāta darbi. Tie visi raksturo vācu mākslu periodā no pagājušā gadsimta 60. gadiem līdz mūsdienām. Tik liela mēroga Vācijas laikmetīgās mākslas retrospekcija Rīgā aplūkojama pirmo reizi.

Ekspozīciju veido glezniecība, zīmējumi, skulptūras, fotogrāfijas, videoinstalācijas, kā arī daži konceptuālās mākslas paraugi.

Uz izstādes atklāšanu ieradušies ne tikai ārvalstu mākslas darbu kolekcionāri un galeriju īpašnieki, bet arī vairāki mākslinieki, kuru darbi atceļojuši uz Rīgu.

Izstādīto mākslas darbu kopējā darbu vērtība pārsniedz 100 miljonus eiro, zālē “Arsenāls” to varēs aplūkot līdz augusta vidum.

Video

0 Komentāru