Latvijā aizvien otrs zemākais pret Covid-19 vakcinēto rādītājs ES un EEZ valstu vidū

1 komentārs
Latvijā aizvien otrs zemākais pret Covid-19 vakcinēto rādītājs ES un EEZ valstu vidū
DMITRIJS SUĻŽICS/F64

Līdz šim pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu Latvijā ir saņēmuši vismaz 13,9% pieaugušo populācijas, tomēr tas joprojām ir otrais zemākais rādītājs Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstu vidū, liecina Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati par laika periodu līdz 2.maijam.

Saraksta apakšā aizvien atrodas Bulgārija, kur pirmo vakcīnas devu saņēmuši 10,6% pieaugušo populācijas.

Proporcionāli visvairāk pirmās vakcīnas devu izlietots Ungārijā, kur 50,5% pieaugušo populācijas jau ir saņēmuši pirmo devu, un Maltā, kur šis rādītājs ir 48,5%. Trešajā vietā atrodas Islande, kur šis rādītājs ir 39%.

Tikmēr ceturtajā vietā atrodas Somija, kas patlaban ar pirmo devu savakcinējusi jau 38,4% pieaugušo populācijas.

Latvija joprojām šajā aspektā ievērojami atpaliek no pārējām Baltijas valstīm, jo gan Lietuvā, kur ar pirmo devu vakcinēti 29,6%, gan Igaunijā, kur vakcinācijas procesu sākuši 31,3% iedzīvotāju, šis rādītājs ir ievērojami augstāks.

Pēc otrās devas saņēmušo īpatsvara pret pieaugušo populāciju Latvija ir pēdējā vietā, un šis rādītājs ir 2,5%. Otro vietu ieņem Bulgārija un Somija – abās valstīs otro devu saņēmuši 3,8% pieaugušo. Arī šajā rādītājā Latvija ievērojami atpaliek no pārējām Baltijas kaimiņvalstīm – Lietuvā otro devu saņēmuši jau 12,6% pieaugušo, bet Igaunijā – 11,7%.

Visu ES un EEZ valstu vidū pirmās devas saņēmēju mediāna ir 30% pieaugušo populācijas, savukārt otrās devas mediāna – 11,6%.

ECDC analīzē izmantoti dati par vakcinētajiem virs 18 gadiem un attiecīgās valsts iedzīvotāju skaitu vecumā virs 18 gadiem. ECDC dati tiek apkopoti un ziņoti ar nelielu nobīdi, proti, ziņā izmantotie dati ir par laika periodu līdz 2.maijam.

Lasi vēl:

1 komentārs