Topošie studenti gatavi vakcinēties, ja tas ļaus mācīties klātienē

6 komentāri
Topošie studenti gatavi vakcinēties, ja tas ļaus mācīties klātienē
DĀVIS ŪLANDS, F64

Latvijā 12 augstskolās arī klātienē sākusies pieteikšanās studijām, taču tās patlaban vēl gaida valdības lēmumu, ar kādiem nosacījumiem mācības septembrī notiks, tikmēr topošie studenti gatavi vakcinēties, ja tas ļaus mācīties klātienē, vēsta TV3 Ziņas.

Turpinās pieteikšanās studijām augstskolās. Par to, vai mācības septembrī notiks klātienē, joprojām daudz neskaidrā.

Vienotā pieteikšanās studijām 12 Latvijas augstskolās aizrit jau otro nedēļu, no 6. jūlija to iespējams izdarīt arī klātienē. Un, lai gan visu pieteikšanās procesu itin viegli var paveikt arī attālināti, Latvijas Universitātē (LU) 6. jūlijā pat negaidīti liela jauniešu rosība.

“Vienmēr ir bijis tā, ka reflektantiem ir interese atnākt un pakonsultēties, pārspriest savu izvēli ar konsultantiem, studentiem… Visi arī informatīvie pasākumi ir bijuši attālināti, tas tomēr nav tas pats, kas parunāt aci pret aci ar cilvēku,” norāda LU Studentu servisu departamenta direktors Jānis Saulītis.

LU pašreizējo pieteikumu skaitu studijām vērtē kā labu, līdz ar to par studentu trūkumu septembrī augstskola galvu var nelauzīt. Tomēr cits jautājums nogurdina visas Latvijas augstākās izglītības iestādes – kādā formātā septembrī studijas notiks. LU patlaban konkrētu atbild nevar sniegt, jo gaida valdības lēmumus.

“Protams, kāds tas stāvoklis būs gan tiem studentiem, kas tagad iestājas, gan vecākos kursos, to mēs zināsim reāli tuvāk septembrim. Es negribētu izdarīt kaut kādas konkrētas prognozes par kaut ko, kas būs septembrī. Protams, universitātei būs jāievēro valstī noteiktie noteikumi, un universitāte no tā arī izies, kādi tie būs,” norāda Saulītis.

Konkrētākas ir citas augstskolas. Jau maijā lēmumu, ka mācības klātienē būs pieejamas tikai ar derīgu Covid-19 sertifikātu, pieņēma Rīgas Stradiņa universitāte. Arī Latvijas Lauksaimniecības universitāte patlaban sliecas, ka šāda prasība būs pie viņiem, tomēr arī vēl nogaida līdz konkrētiem valdības un Izglītības un zinātnes ministrijas rīkojumiem.

Savukārt Rīgas Tehniskajā universitātē pauž, ka viņi patlaban balstās uz Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātajiem konceptuālajiem priekšlikumiem, kas paredz, ka klātienes mācības septembrī iespējamas vien ar nosacījumu, ka mācībspēki un studenti ir vakcinēti, pārslimojuši Covid-19 vai regulāri testēti.

Inese Bušovska, RTU Uzņemšanas komisijas nodaļas vadītāja

“Mēs tādēļ aicinām RTU studentus un mācībspēku vakcinēties, jo to piedāvā valsts bezmaksas, lai mēs rudenī varam tiešām droši un jau tādā ierastā formātā organizēt mācības klātienē. Protams, mēs ņemsim vērā arī to, kāda būs situācija un tai pielāgosimies… Mēs, protams, skatīsimies, ko pieņems Izglītības un zinātnes ministrija, kādi būs Ministru kabineta lēmumi, un tad meklēsim to optimālāko risinājumu, lai tiešām visi varētu iegūt to izglītību, ko ir izvēlējušies RTU.”

Sastaptie topošie studenti vienbalsīgi akcentē, – mācīties septembrī vēlas klātienē. Tam būtu gatavi arī tad, ja tas iespējams vien komplektā ar vakcinācijas sertifikātu. Tomēr jau tagad uzrunātie jaunieši vairumā potēti nav.

“Es pašreiz neesmu vakcinēta, bet ir plānā. Ja būs tikai vakcinētiem, tad, jā,” norāda Karīna.

“Teikšu godīgi, es negribētu vakcinēties, jo ir lieli riski. Bet, ja tas ir vajadzīgs mācībām, es esmu gatava vakcinēties,” saka Ērika.

“Es drīzumā vakcinēšos, man septembrī ar to nebūs problēmu. Ir visādi iemesli, bet viens no tiem ir arī tas,” tā Elizabete.

“Man tas svarīgi nebūtu. Es vakcinējies esmu, jo strādāt var…, man uz sporta zāli jāiet, tāpēc es vakcinējos,” atzīst Armands.

Tikmēr pedagogu vakcinācija augstākās izglītības iestādēs ir samērā augsta. Pēc pēdējiem pieejamajiem datiem, patlaban pilnībā vakcinēti ir jau aptuveni trīs ceturtdaļas augstskolu mācībspēku.

6 komentāri