Komentāri
Latvietis Maltā: Patriotismu nemēra ne zināšanās par Latvijas vēsturi, ne valodā, kādā runā veikalā
FOTO: LETA

Ārvalstīs šobrīd dzīvo aptuveni trešdaļa Latvijas valstspiederīgo. Portāls Skaties.lv, tuvojoties valsts svētkiem, centās noskaidrot, ko Latvija nozīmē svešumā dzīvojošajiem tautiešiem. 

Kristians no Latvijas uz Maltu pārcēlās nedaudz vairāk kā pirms gada. ”Šo Vidusjūras salu izvēlējos par savu mājvietu, jo meklēju jaunus karjeras izaicinājumus un lieliskus laikapstākļus. Paldies Dievam, esmu atradis abus,” stāsta Kristians.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Jāteic, ka tas nebija apstākļu spiests solis, iespējams, tāpēc ilgas pēc Latvijas nav tik izteiktas, turklāt liela daļa draugu un ģimenes locekļu ir ”izmētāta pa pasauli”, kas nerada saspīlētas emocijas un nostalģiskas atmiņas par mājām.”

Maltā dzīvojošais latvietis uzskata, ka patriotiskas jūtas lēnām izsīkst, un cilvēki arvien biežāk kļūst par ”pasaules pilsoņiem”.

”Tāpat nav viennozīmīgas atbildes – tas ir labi vai slikti, tas ir atkarīgs no katra individuālajiem dzīves mērķiem. Protams, ir reizes vai īpaši brīži, kad vēlētos atrasties kopā ar tuviniekiem vai draugiem, bet tas ir pārejošs efekts.”

”Tomēr ir svētki, kurus nedrīkst laist garām, neapciemojot Latviju – personīgi man tie ir Ziemassvētki kaut vai tikai tāpēc, ka tā ir vienīgā iespēja izbaudīt ziemas priekus. Domas par atgriešanos dzimtenē tuvākajā nākotnē nav, taču neizslēdzu šādu iespēju – dzīve rādīs.”

”Šajā valsts svētku nedēļā vēlējos tikai piebilst, ka patriotismu nemēra ne zināšanās par Latvijas vēsturi, ne valodā, kādā runā veikalā – piederību valstij var apliecināt dažādos veidos, pietiek ar gaišām domām vai pie krūtīm piespraustu sarkanbaltsarkano lentīti,” teic Kristians.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl