Latvietis, kurš godam ielauzies Holivudas džungļos: Dažiem laimējas

1 komentārs

Nav viena veida, kā gūt panākumus Holivudā, un katram jāatrod savs ceļš, tā telefonsarunā no Losandželosas raidījumam LNT Ziņu TOP 10 Oskara balvu pasniegšanas priekšvakarā atzina Artūrs Rūsis, kurš ir vairāku pazīstamu seriālu līdzproducents.

”Te nav viena ceļa. Cilvēki man prasa – nu kā tikt Holivudā? Un mana atbilde ir, – katram ir jāatrod savs veids, savs ceļš. Jo te nav viena veida cilvēks vajadzīgs. Te ir visādas krāsas cilvēki. Balti, melni un zaļi. Un latvieši un igauņi, lietuvieši un visi pārējie. Dažiem laimējas,” teica Rūsis.

Viņš norādīja, ka, no vienas puses, šis bizness ir ļoti noslēgts. Arī viņam izdevies panākt rezultātu, personīgi apzvanot desmitiem studiju, no kurām vienā karjeru sācis ar dažādiem sīkiem darbiem. No otras puses, Amerika joprojām esot visu iespēju zeme.

Rūsis ir ASV dzimis latvietis, kurš strādājis, piemēram, ar ABC, HBO seriāliem – tostarp Sopranos, Dexter, Dirty Sexy Money, Hung, Providence u.c.

”Es jau 27. gadu strādāju šeit, man ļoti patīk, esmu departamentā, kas veic apstrādi, montē un skaņu liek. Un tas man ir bijis labi, jo tagad man bieži nav jāmeklē darbs, bet cilvēki mani meklē,” stāstīja Rūsis.

Cik latviešu vai amerikāņu ar Latvijas saknēm darbojas plašajos ASV kino un televīzijas ūdeņos, precīzi pateikt nav iespējams. Taču to, ka skaitlis nepārsniedz desmit, apstiprina kinokritiķe un Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma.

”Tādu aktrisi kā Rutāniju Aldu, kura ir Latvijas imigrantu bērns Amerikā, Latvijā, man liekas, nezina neviens. Lai arī šī ir aktrise, kura ir tēlojusi vienā filmā ar Merilu Strīpu. Filma ir ”Briežu mednieks”, tā ir tapusi 70.-80. gados. Un mēs varam runāt par savas paaudzes aktrisi, kura ir Amerikas kinoakadēmijas biedre un arī balso par Oskariem, stāstīja Rietuma.

Raugoties no Latvijas skatpunkta, atpazīstamākā tautiete ASV kinoindustrijā varētu būt Signe Baumane, kura līdzās Aldai ir otra latviete, kurai ir tiesības ietekmēt Oskaru likteni. Citi zināmie vārdi ir latviešu izcelsmes aktrise Laila Robiņa, kas kinematogrāfā ir jau kopš 80. gadu beigām, kā arī Lolita Ritmanis, kuras darbības lauks ir skaņu celiņi filmām.

Foto:

Skaties video!

TOP komentāri

  • ieva
    0 0 0

    ieva

    Nezin kāpēc mūsējie pēdējā laikā ir sākuši šo jauno tendenci - meklēt personas ar latvisko izcelsmi un ar to briesmīgi lielīties. Kaut gan pašas šīs latviskās izcelsmes personas pat nezin, kur atrodas tāda Latvija, nekad tajā nav bijusi, nekad par šo valsti nav interesējušās un diez vai jel kad interesēsies. Tikai varbūt kādreiz pēc nepieciešamības piemin latvietību kā tādu savdabīgu savas biogrāfijas akcentu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl