Latvietis, kas atgriezies no misijas Ukrainā: Latvijā ir ļoti liels miers

0 Komentāru
Latvietis, kas atgriezies no misijas Ukrainā: Latvijā ir ļoti liels miers
Foto: AFP/LETA

”Atbraucot uz Latviju, te ir ļoti liels miers. Tur ir tā, ka jebkurā brīdī kaut kas var sprāgt. Ir ļoti daudz nesprāgušu lādiņu uz ielām un ceļiem, ir saliktas mīnas, un jābūt ļoti uzmanīgam. Karadarbība tur tiešām ir ļoti aktīva. Cilvēkus šauj. Cilvēki šauj,” stāsta Gunārs Graumanis, pirmais latvietis, kurš pirms gada devās EDSO novērošanas misijā uz Ukrainu.

Piedāvājums viņam bijis negaidīts, un sākumā nedz viņš pats, nedz tie, kas viņu sūtīja, līdz galam nav sapratuši, kurp Gunāram patiesībā jādodas.

Ģimenei par savu lēmumu viņš paziņoja tad, kad jau bija ieradies Ukrainā. Gunārs pēc profesijas ir policists, kas dzīves laikā apguvis arī vairākas valodas. Šobrīd viņš uz dažām dienām ieradies Latvijā, bet jau pēc pāris dienām atkal dosies atpakaļ uz Ukrainu.

Gunārs stāsta, ka frontes līnijas tuvumā ir arī tādi ciemi, kur dzīvot palikuši vairs tikai daži iedzīvotāji. Taču vairumā gadījumu cilvēki turpina dzīvot, lai arī karš rit pilnā sparā.

Misijas pamatuzdevums ir doties uz karadarbības zonu, vākt informāciju, runāt ar cilvēkiem un skatīties, kā notiek bombardēšana.

Runājot par vietējo iedzīvotāju attieksmi pret karu, abās pusēs ir ļoti daudz dažādu noskaņojumu.

Bez Gunāra misijā Ukrainā ir vēl septiņi latvieši.

Skaties video!

0 Komentāru