Komentāri

”Atbraucot uz Latviju, te ir ļoti liels miers. Tur ir tā, ka jebkurā brīdī kaut kas var sprāgt. Ir ļoti daudz nesprāgušu lādiņu uz ielām un ceļiem, ir saliktas mīnas, un jābūt ļoti uzmanīgam. Karadarbība tur tiešām ir ļoti aktīva. Cilvēkus šauj. Cilvēki šauj,” stāsta Gunārs Graumanis, pirmais latvietis, kurš pirms gada devās EDSO novērošanas misijā uz Ukrainu.

Piedāvājums viņam bijis negaidīts, un sākumā nedz viņš pats, nedz tie, kas viņu sūtīja, līdz galam nav sapratuši, kurp Gunāram patiesībā jādodas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ģimenei par savu lēmumu viņš paziņoja tad, kad jau bija ieradies Ukrainā. Gunārs pēc profesijas ir policists, kas dzīves laikā apguvis arī vairākas valodas. Šobrīd viņš uz dažām dienām ieradies Latvijā, bet jau pēc pāris dienām atkal dosies atpakaļ uz Ukrainu.

Gunārs stāsta, ka frontes līnijas tuvumā ir arī tādi ciemi, kur dzīvot palikuši vairs tikai daži iedzīvotāji. Taču vairumā gadījumu cilvēki turpina dzīvot, lai arī karš rit pilnā sparā.

Misijas pamatuzdevums ir doties uz karadarbības zonu, vākt informāciju, runāt ar cilvēkiem un skatīties, kā notiek bombardēšana.

Runājot par vietējo iedzīvotāju attieksmi pret karu, abās pusēs ir ļoti daudz dažādu noskaņojumu.

Bez Gunāra misijā Ukrainā ir vēl septiņi latvieši.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl