Latvietis Ilinoisas štatā: Dzīve ASV pašlaik līdzinās realitātes šovam

1 komentārs

Toms Musts ir latvietis, kurš patlaban dzīvo un strādā Altonā, Ilinoisas štatā. Dzīvi ASV patlaban viņš izjūt kā kaut ko līdzīgu realitātes šovam.

“Man liekas, ka es kaut kur internetā redzēju tādu smieklīgu tekstu, – man žēl to bērnu, kuriem būs jāmācās par šo gadu vēstures stundās. Es pats nesaprotu, kas īsti pašlaik notiek, klausos vienos cilvēkos – šāda realitāte, klausos citos cilvēkos – pilnīgi pretējā realitāte. Pašlaik Amerikā dzīvot, manuprāt, tiešām ir kā realitātes šovā,” savās sajūtās dalās ASV dzīvojošais latvietis.

Viņš stāsta, ka pēdējos sešus mēnešus situācija ASV nav krasi mainījusies, tāpat sanāk dzīvot un strādāt mājās, līdz ar to socializēties īpaši nesanāk.

Taujāts, kā sabiedrība reaģē uz Covid-19 pandēmijas uzliesmojumiem ASV, Toms norādīja, ka viņa dzīvesvieta Altona ir salīdzinoši maza pilsēta un tajā mīt apmēram 20 000 iedzīvotāju. Līdz ar to tajā nebija jūtams protests un agresija. Taču netālu esošajā Sentluisā bija ļoti agresīvi protesti tieši tajā brīdī, kad Covid-19 uzliesmoja. Tajos sašauti vairāki policisti, vandaļi uzbruka uzņēmumiem un demolēja ēkas. Toms pastāstīja, ka no Sentluisas kādu laiciņu turējies pa gabalu, jo bija nedaudz bailīgi to apmeklēt.

Viņš arī pastāstīja, ka divreiz veicis Covid-19 testu – pirms ar brālēnu un pāris draugiem pirms divām nedēļām notikušā ceļojuma, kā arī atgriežoties no tā. Tas darīts piesardzības nolūkos, jo nācās izbraukt cauri sešiem ASV štatiem un sastapties ar cilvēku burzmu pilsētās, par ko bijis pārsteigts. Pozitīvā ziņa – abas reizes testa rezultāts bijis negatīvs.

Pēc visu sešu ASV štatu izbraukšanās Altonā dzīvojošais latvietis novērojis, ka visi cilvēki staigā sejas maskās, pat nelielā tūristu pilsētā, kur ielās bija tūkstošiem cilvēku, apmēram 90% cilvēku, kas staigāja pa ielām ar sejas maskām. Tas esot bijis diezgan grūti, jo gaisa temperatūra sasniegusi pat +35 grādus, bet bez maskas iziet uz ielas vai ārā no mājām esot kā aizmirst maku.

Toms arī pastāstīja, ka viņa darbavietā koledžā rudenī mācības atsāksies klātienē, jo tā esot diezgan maza un klātienes pieredze un kopienas veidošana šo skolu padara īpašu. Taču ikvienam skolēnam un lektoram bija dota iespēja mācīt ar interneta starpniecību attālināti, ko izvēlējās apmēram 80% pasniedzēju. Līdz ar to, studentiem atgriežoties, būs lekcijas jāapmeklē virtuāli no savām kopmītņu istabām. Būs vai nebūs mācības klātienē jaunajā semestrī jāpārtrauc, rādīs epidemioloģiskā situācija.

Viņš arī atzina, ka, tuvojoties ASV prezidenta vēlēšanu datumam, sabiedrībā ir jūtama ļoti liela spriedze. ASV prezidenta amata kandidāti Donalds Tramps un Džo Baidens abi ir ļoti interesanti un unikāli cilvēki, un vispārējā vēlēšanu situācija ir netipiska.

Toms gan dalījās sajūtās, ka Tramps vairāk uztraucas par savu reputāciju, nevis par ASV notiekošo un cilvēku drošību. Viņam šķiet nedaudz skumji, kā Tramps prezentē valsti un runā par pandēmiju.

Lasi vēl – Tramps: Covid-19 krīze ASV ”kļūs ļaunāka, pirms tā kļūs labāka”

1 komentārs