1 komentārs
Latviešus nākotnē vairāk uztrauc bēgļu jautājums, cittautiešus – attiecības ar Krieviju
FOTO: LETA

Izvērtējot būtiskākos nākamā gada notikumus, latvieši biežāk nekā cittautieši norādījuši, ka nozīmīgākā norise būs bēgļu uzņemšana un ar to saistīti notikumi, tikmēr cittautieši bažījas par attiecībām ar Krieviju, to sekām un ekonomiskās situācijas pasliktināšanos, liecina jaunākā DNB Latvijas barometra pētījuma rezultāti.

Prognozējot, kas 2016.gadā varētu apdraudēt iedzīvotājus ikdienā, latvieši daudz biežāk nekā cittautieši kā draudus atzīmējuši slimības un noziedzību, tikmēr cittautiešus biežāk uztrauc valsts un pašvaldību iestāžu lēmumi un īstenotā politika.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Raksturojot, kādi iekšējie un ārējie faktori nākamgad varētu apdraudēt Latviju, latvieši un cittautieši gandrīz vienlīdz bieži arī norādījuši bēgļus, patvēruma meklētājus. Vienlaikus latviešus nedaudz biežāk nekā cittautiešus uztrauc arī nelegālie imigranti un globalizācijas sekas – ekonomiskā atkarība, viesstrādnieku ieplūšana. Tikmēr cittautieši uzskata, ka Latviju visvairāk apdraud ārvalstu ekonomiskās sankcijas un ekonomikas lejupslīde.

“DNB Latvijas barometrs” ir atzīts ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās. Vienlaikus iedzīvotājiem ikreiz tiek uzdots pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo sabiedrības vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

TOP komentāri

  • ES
    0 0 0

    ES

    Būsim precīzi-nevis attiecibas ar Krieviju, bet Krievijas attieksme pret kaimiņvalstīm.Par bēgliem runājot, arī visu bāžam viena maisā.Svarigas un uztraucošas ir ANO un ES darbības, drīzāk bezdarbība.Tās ari izvēlas vieglāko celu-problemas uzvelt atsevišķām valstim,tāpat kā mūsu varas iestādes-vienkāršajai tautai.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl