Komentāri
Latviešu valodu Rīgā var apgūt vai uzlabot bez maksas! Sākusies pieteikšanās!
LETA

No pirmdienas, 8. februāra, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina Rīgas iedzīvotājus pieteikties latviešu valodas bezmaksas kursiem.

Informācija par pieteikšanos, tajā skaitā kontakttālrunis un izglītības iestādes atrašanās vieta pieejama tīmekļa vietnēs: iksd.riga.lv un riga.lv.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valodas apmācības vietu Rīgas iedzīvotāji varēs izvēlēties paši sev izdevīgā vietā atbilstoši pievienotajam sarakstam un pieteikties tieši pie kursu īstenotājiem.

Rīgas domes finansiālu atbalstu piešķīra astoņām iestādēm, kas varētu mācīt latviešu valodu.

“Konkurss tiek īstenots Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros un tā mērķis ir finansiāli atbalstīt projektus, kas nodrošina iespēju pieaugušajiem Rīgas iedzīvotājiem, izņemot skolēnus un bezdarbniekus, apgūt latviešu valodu A un B līmeņa ietvaros,” informē domes pārstāvji.

Bez maksas latviešu valodu būs iespēja mācīties tiem, kuri savu dzīvesvietu ir deklarējuši Rīgā.

Šogad konkursā tika iesniegti 18 projektu pieteikumi, taču konkursa rezultātā tiks īstenoti astoņi projekti par 128 078 eiro, kas dos iespēju latviešu valodu apgūt vairāk nekā 1200 rīdziniekiem.

Kopš 2011. gada, kad Rīgas pašvaldība uzsāka īstenot šo projektu, no iedzīvotāju puses ik reiz bijis liels pieprasījums, tā pieteikšanās datus komentē domē. 2011. gadā kursus pabeidza 507 rīdzinieki, 2012. gadā – 2569, 2013. gadā – 1391 un 2014.gadā – 1232 un 2015.gadā 1166 galvaspilsētas iedzīvotāji.

Lasi vēl