1 komentārs
Latviešu treneris, iespējams, paudis atbalstu teroristiem Ukrainā
Ilustratīvs foto: EPA/LETA

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) valde vērtēs publiskajā telpā izskanējušās ziņas, ka latviešu cīņas sporta treneris Sergejs Kursītis esot paudis savu atbalstu un/vai apstiprinājis savu saistību ar organizāciju Luhanskas tautas republika.

Jānorāda, ka Luhanskas tautas republika ir atzīta par teroristisku organizāciju Ukrainā, kā arī atzīta par “vienību, kas grauj Ukrainas teritoriālo integritāti, suverenitāti un neatkarību”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers atzīst, ka LOK ir tiesības izvērtēt, kuriem cilvēkiem uzticēt darbu Olimpiskajā komandā. “Šiem treneriem gan sportā, gan dzīvē ir jādemonstrē augsti ētikas principi un jābūt lojāliem savai valstij un Olimpiskām vērtībām,” viņš pauda.

Tagad tiks sagaidīti trenera paskaidrojumi par izskanējušajām ziņām un tad pieņemts lēmums, kā rīkoties tālāk.

LOK valde secina, ka šāda S. Kursīša rīcība, ja tā izrādītos patiesa, būtu uzskatāma par pamatu LOK Ētikas komisijas lietas ierosināšanai, jo tajā būtu saskatāmas LOK Ētikas kodeksa pārkāpuma pazīmes. Proti, būt par pozitīvu piemēru bērniem, jauniešiem un citiem pasākumu vai sacensību dalībniekiem, nekādos apstākļos neatbalstīt personīgi un nepievērt acis negodīgas rīcības gadījumos, rīkoties, lai atklātu ētikas normu, godīgas spēles noteikumu vai antidopinga politikas noteikumu pārkāpumus, un nepieciešamības gadījumā tiktu piemērotas soda sankcijas.

“LOK valdei ir pamats secināt, ka teroristiskas organizācijas atbalstīšana un/vai saistība ar teroristisku organizāciju būtu pilnīgā pretrunā ar iepriekš izklāstītajiem pienākumiem,” paziņojuši LOK pārstāvji.

TOP komentāri

  • Nu re
    +1 +1 0

    Nu re

    Ser gejs Kursītis atbalsta terorismu? Izkastrēt un nosūtīt uz Gvantanamo!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl