Latviešu oriģinālliteratūra kļūst populārāka

Komentāri
Latviešu oriģinālliteratūra kļūst populārāka
Foto: LETA

Par spīti interneta laikmetam, grāmatu lasīšana Latvijā tomēr nav apsīkusi, un lasītāko grāmatu topā arī šogad pieaug latviešu oriģinālliteratūras īpatsvars.

Zvaigznes grāmatnīcās šogad absolūtais līderis ir Kārļa Skalbes Kaķīša dzirnavas, uz goda pjedestāla ir arī Margaritas Stārastes Zelta pasakas, un pirmajā desmitniekā ierindojas Lielā pasaku grāmata. Lai gan latviešu literatūrai ir 4 no 10 vietām šajā topā, būtu kļūdaini uzskatīt, ka to lasa mazāk nekā tulkoto, norāda izdevniecībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Grāmata iznāk šeit un šeit tā arī uzņem vai neuzņem apgriezienus ceļā uz pasauli. Un mēs vērojam to procesu no nulles, savukārt ar ārzemju autoriem, lai tos kāds tulkotu un izdotu, tiem jābūt saņēmušiem kādas literārās balvas vai vismaz iekļuvušiem savas valsts TOP10 augšējās vietās, un vēlams vairāku citu valstu augšējās TOP 10 vietās. Tas nozīmē, ka tie tulkotie darbi, kas pie mums atnāk, jau ir krējums,” skaidro apgāda Zvaigzne ABC projektu vadītāja Kristīne Ilziņa

Tikmēr Jāņa Rozes grāmatnīcas lasītāko grāmatu TOPa pirmajās vietās jau vairākus gadus ir Paulu Koelju darbi, un šis gads ar grāmatu Sānsolis nav izņēmums. Šajā topā ir arī Eiropas gada balvu literatūrā saņēmušais romāns Jelgava 94, ar kuru Jānis Joņevs nu jau ieguvis kulta rakstnieka statusu. Vairāk par Latvijā lasītākajām grāmatām skatieties ziņās astoņos.

Lasi vēl