Latviešu oriģinālliteratūra kļūst populārāka

Komentāri
Latviešu oriģinālliteratūra kļūst populārāka
(Foto: LETA)

Par spīti interneta laikmetam, grāmatu lasīšana Latvijā tomēr nav apsīkusi, un lasītāko grāmatu topā arī šogad pieaug latviešu oriģinālliteratūras īpatsvars.

Zvaigznes grāmatnīcās šogad absolūtais līderis ir Kārļa Skalbes Kaķīša dzirnavas, uz goda pjedestāla ir arī Margaritas Stārastes Zelta pasakas, un pirmajā desmitniekā ierindojas Lielā pasaku grāmata. Lai gan latviešu literatūrai ir 4 no 10 vietām šajā topā, būtu kļūdaini uzskatīt, ka to lasa mazāk nekā tulkoto, norāda izdevniecībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Grāmata iznāk šeit un šeit tā arī uzņem vai neuzņem apgriezienus ceļā uz pasauli. Un mēs vērojam to procesu no nulles, savukārt ar ārzemju autoriem, lai tos kāds tulkotu un izdotu, tiem jābūt saņēmušiem kādas literārās balvas vai vismaz iekļuvušiem savas valsts TOP10 augšējās vietās, un vēlams vairāku citu valstu augšējās TOP 10 vietās. Tas nozīmē, ka tie tulkotie darbi, kas pie mums atnāk, jau ir krējums,” skaidro apgāda Zvaigzne ABC projektu vadītāja Kristīne Ilziņa

Tikmēr Jāņa Rozes grāmatnīcas lasītāko grāmatu TOPa pirmajās vietās jau vairākus gadus ir Paulu Koelju darbi, un šis gads ar grāmatu Sānsolis nav izņēmums. Šajā topā ir arī Eiropas gada balvu literatūrā saņēmušais romāns Jelgava 94, ar kuru Jānis Joņevs nu jau ieguvis kulta rakstnieka statusu. Vairāk par Latvijā lasītākajām grāmatām skatieties ziņās astoņos.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl