Latviešu māksliniece iemūžina gadu savā dzīvē un rada burvīgas skices no vairākām vietām pasaulē

1 komentārs
Latviešu māksliniece iemūžina gadu savā dzīvē un rada burvīgas skices no vairākām vietām pasaulē
Sākotnējā ideja esot bijusi vismaz 30 dienas katru dienu darīt to, kas patīk (Facebook.com/ Ieva Ozola)

Māksliniece no Latvijas Ieva Ozola radījusi projektu, kurā viena gada ietvaros iemūžinājusi dažādas vietas pasaulē, kurās pavadījusi ik dienu.

Kā portālam Skaties.lv pastāstīja Ieva Ozola, projekts sācies 2015. gada jūlijā, kad viņa apmeklēja jogas nometni Latvijā. Sākotnējā ideja esot bijusi vismaz 30 dienas katru dienu darīt to, kas patīk, – taču tas vainagojies gadu ilgā projektā, kurā katru dienu radīta viena skice kādā no vietām, kuru māksliniece apmeklējusi.

Ieva Ozola
māksliniece

Nonācu pie mērķa katru dienu iemūžināt vienu vietu, kur es esmu. Noteikums bija, – jābūt uz vietas, vietas nedrīkst atkārtoties, vienmēr tiek dokumentētas manā skiču kladē un piefiksētas fotogrāfijā. No pirmajām 36 dienām izveidoju pastkartes, pēc tam projektu izvērtu gada garumā. Man pašai tas šķita interesanti, – vai gada garumā spēšu atrast jaunas vietas un laiku.

Pēdējais projekta attēls uzņemts Šveicē, kur māksliniece izgājusi praksi dizaina un komunikācijas aģentūrā. Skice tapusi brīvdienās, uzkāpjot Rigi kalnā.

Stāstot par sevi, māksliniece Ieva Ozola norāda, ka ir pašnodarbinātā un strādā ar vietējiem, kā arī ārzemju klientiem. Pašreiz viņa dzīvo Norvēģijā, kur ierīkojusi nelielu studiju. Joprojām mēģina skicēt un savā mājaslapā ievietot attēlus no vietām, kurās bijusi.

Savukārt viens no pēdējiem mākslinieces projektiem, ko viņa radījusi, ir tapešu projekts, – tā ietvaros viņa veidojusi ilustrācijas Prāgas restorānam “Spižirna 1902”. Tas savu darbu sācis augusta vidū. Tāpat Ieva Ozola, dzīvojot Prāgā, radījusi “Fruttimo” etiķeti Prāgas tirgum.

Video – Ievas Ozolas iemūžinātais gads skicēs!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl