Latviešu klasiskās mūzikas klausījumi pasaulē pieauguši gandrīz trīs reizes

4 komentāri

Pagājušais gads bijis īpaši veiksmīgs latviešu klasiskās mūzikas izpildītājiem – viņu ierakstus pasaulē klausījies rekordliels klausītāju skaits. Šādu ainu rāda ievāktie dati par visvairāk straumēto un lejupielādēto mūziku. Lielākie latviešu klasiskās mūzikas cienītāji ir amerikāņi.

Ik gadu Latvijas Mūzikas informācijas centrs apkopo ziņas par to, cik daudz pasaulē straumējumu vietnēs klausīta latviešu klasiskā mūzika. Pērn sasniegts rekords – 120 000 liela mērķauditorija. Tas ir teju trīskārt vairāk nekā citos gados. Visbiežāk mūzika straumēta un lejupielādēta ASV. Latvija šajā sarakstā ieņem otro vietu.

Latvijas Mūzikas informācijas centrs direktors Egīls Šēfers norāda: “Daudzus gadus ir domāts, ka Latvijā klasisko mūziku neklausās tik daudz, kur nu vēl mūsdienu klasisko mūziku. Ir pierādījies, ka klausās un diezgan daudz.”

Latviešu klasisko mūziku vairāk klausās vīrieši vecumā no 25 līdz 38 gadiem. Iepriecinošie rezultāti skaidrojami ar to, ka latviešu daiļradi tagad ārzemēs popularizē vairāk. Absolūts klausītāju favorīts ir “Latvijas Radio” koris. Populāri albumi ir arī Imanta Kalniņa “Simfonijas” ar Liepājas Simfonisko orķestri un Egila Siliņa iedziedātās “Latviešu dziesmas”.

“Tā ir neparasta mūzika, nedzirdēta. Mūsu māksliniekiem ir laba reputācija, piemēram, “Latvijas Radio” korim. Viņi mērķtiecīgi strādājuši ierakstu jomā, un viņiem ir jau sava reputācija. Uz viņu slavas arī visi pārējie iegūst kaut ko,” min Šēfers.

Latviešu sniegumu novērtē arī Vācijā, Austrālijā, Kanādā un Francijā.