Komentāri
Latviešu karavīri devušies uz Mali, kur armiju apmāca ar radošām metodēm
Foto: LETA

Šonedēļ starptautiskā misijā uz Āfrikas valsti Mali devās kārtējā Latvijas karavīru grupa. Latviešu speciālisti šīs tālās valsts armiju palīdz mācīt jau trešo gadu. Mali karavīri ir sajūsmā par mūsu ekspertu zināšanām, savukārt Latvijas virsnieki atzīst – lai panāktu mērķi, viņiem nereti nākas izmantot dažādas radošas metodes – arī spēles un dejas.

Latvijas kontingents uz nemieru plosīto Mali tika nosūtīts 2013. gadā. Sākotnēji tie bija tikai divi karavīri, bet kopš 2014.gada sākuma – jau septiņi.

Misijas štābs izvietots valsts galvaspilsētā Bamako, savukārt mācības notiek 60 kilometrus attālajā pilsētā Kulikoro. Darbs ar Mali karavīriem ir interesants, par piedzīvojumiem pašmāju instruktori nevar sūdzēties. Apmācību laikā jāsaskaras ar dažādiem izaicinājumiem, piemēram, dažkārt nākas kaujiniekus izglītot ar spēļu palīdzību.

Tā ir cita mentalitāte, cita pasaules uztvere, kurai jāpielāgojas, uzsver karavīri. Bieži vien mācību laikā malieši pārlieku neiespringst – skriešanas, kustību tempi esot lēnāki, nekā ierasts Latvijā.

Kamēr kontingenta komandieris jau atgriezies Latvijā, tikmēr stafeti pārņem nākamie instruktori. Kaprālis Viktors Dukaļskis jau paguvis piedalīties misijās Irākā un Afganistānā.

Bijušajā franču kolonijā Mali, 90% iedzīvotāju ir musulmaņi. Pēdējo gadu laikā arvien lielākus drauda radikālo islamistu rosība. Pērn Mali notikuši vairāki asiņaini terorakti, tādēļ vietējās armijas apmācība ir svarīgs solis, lai apkarotu teroristu šūnas.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl