Komentāri

Latvijas armijas kapteinis Arvis Grīnbergs ir precējies divu bērnu tēvs, brīvajā laikā aizraujas ar izpletņlēkšanu un niršanu. Taču viņa stāsti par kaujas laukā piedzīvoto ir asinis stindzinoši. Viņš atzīst, ka dzīves laikā nav trūcis nedz priecīgu brīžu, nedz traģēdiju, un arī tagad karavīrs būtu gatavs doties pildīt dienesta pienākumu.

A.Grīnbergs, kurš saņēmis 34 dažādus apbalvojumus, tostarp arī Viestura ordeni, Afganistānas kalnos saņēmis ienaidnieka raidītu lodi. Salīdzinoši mierīgā dienā karavīriem ceļa malā uzbruka nemiernieki, taču viņam un cīņu biedram izdevās patverties kalnos. Tiesa gan, ienaidnieku apšaudē no automātiem,  kapteinim tika iešauts kājā. A. Grīnbergs pats uzskata, ka viņam esot paveicies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Ja godīgi, tad laikam kāds tur augšā stāvēja man klāt. Tad likās, ka lejā dzīvi netiksim, bet turēsim līdz pēdējam, lai pārējie biedri netiktu ielenkti,” atceras A. Grīnbergs. Viņa cīņu biedriem laimīgā kārtā izdevās apkarot nemierniekus, un vēlāk, nonākot slimnīcā, viņa sašauto kāju dakteri saārstēja.

Savukārt 2008. gadā A. Grīnberga acu priekšā gāja bojā viņa padotais – 23 vecais dižkareivis Edgars Ozoliņš. ”Tagad vienīgais, kā varu pateikt paldies par profesionalitāti un patriotismu, ir viņa nāves dienā aizbraukt uz kapiņiem un parunāties,” saka kapteinis.

Sabiedrībā uzdod jautājumus, kādēļ latviešu puišiem jālej savas asinis svešā zemē, taču A. Grīnbergs ir pārliecināts, ka tas nav velti darīts. Viņš norāda, ka Otrā pasaules kara laikā latvieši gaidīja, ka palīgā nāks amerikāņi vai angļi. Viņš uzskata, ka tagad Afganistānā ar savu klātbūtni kareivji ir paveikuši daudz laba – sievietes beidzot var iet mācīties, bērni tiek skoloti. ”Mēs varam runāt par karstākiem punktiem, kur nekas nav izmanījies, taču lielākoties pats esmu redzējis, ka tur ir kļuvis labāk,” saka kapteinis.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl