4 komentāri

Egle, Liepa, Mare, Brīve, Daiva – tie ir daži no nesen apstiprinātajiem vārdiem, kas iekļauti kalendārā. Lai vārdu iekļautu kalendārā, vārdam būtu jābūt nosacīti latviskam, viegli izrunājamam un labskanīgam.

Viens no galvenajiem nosacījumiem, lai vārdu iekļautu kalendārā, valstī jābūt aptuveni 50 cilvēkiem, kuriem ir šis vārds, taču īpašos gadījumos to var būt arī mazāk. Iepriekš minēto latvisko vārdu ierakstīšana kalendārā esot jātraktē kā ieteikums likt tos saviem bērniem, skaidro Valsts Valodas centrā (VVC).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Agris Timuška, Valsts Valodas centra direktora vietnieks:

No lietotāju viedokļa būtu ļoti labi, ja kalendārā iekļautu visus iespējamos vārdus, taču jāpatur prātā, ka 22. maijā svin visu kalendārā neiekļauto vārdu dienu. Dodot kādu eksotiskāku vārdu bērnam, vecākiem ar to būtu jārēķinās.

Ierosināt savu, sava bērna, paziņas vai radinieka vārda iekļaušanu vārda dienu sarakstā var jebkurš Latvijas iedzīvotājs, nosūtot iesniegumu Valsts Valodas centram. Centra speciālisti ik gadu saņemot simts šādu iesniegumu.

Vairāk uzzini video!

TOP komentāri

 • Arnika
 • Ļena
  0 0 0

  Ļena

  Egle vispār ir lietuviešu vārds,ja nemaldos..Brīve un Daiva gan izklausās pēc vecvārdiem...
 • Inga
  0 0 0

  Inga

  Katram brīva griba, ko likt un ko nē, bet ieteikuma formā kalendārā likt izvēlēties vārdu Egle, Brīve, Daiva... Pilns kalendārs ar normāliem vārdiem. Es ieteiktu Valsts Valodas centram izveidot otru oficiālu kalendāru ar koku, puķu, augļu, sadzīves priekšmetu vārdiem...., lai vecāki var vieglāk izvēlēties, nemaz nešķirstot ierasto kalendāru. Vilks paēdis un kaza dzīva. :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl