Latviešu kalendārā tiks ierakstīti jauni vārdi, tostarp Mare un Egle

4 komentāri

Egle, Liepa, Mare, Brīve, Daiva – tie ir daži no nesen apstiprinātajiem vārdiem, kas iekļauti kalendārā. Lai vārdu iekļautu kalendārā, vārdam būtu jābūt nosacīti latviskam, viegli izrunājamam un labskanīgam.

Viens no galvenajiem nosacījumiem, lai vārdu iekļautu kalendārā, valstī jābūt aptuveni 50 cilvēkiem, kuriem ir šis vārds, taču īpašos gadījumos to var būt arī mazāk. Iepriekš minēto latvisko vārdu ierakstīšana kalendārā esot jātraktē kā ieteikums likt tos saviem bērniem, skaidro Valsts Valodas centrā (VVC).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Agris Timuška, Valsts Valodas centra direktora vietnieks:

No lietotāju viedokļa būtu ļoti labi, ja kalendārā iekļautu visus iespējamos vārdus, taču jāpatur prātā, ka 22. maijā svin visu kalendārā neiekļauto vārdu dienu. Dodot kādu eksotiskāku vārdu bērnam, vecākiem ar to būtu jārēķinās.

Ierosināt savu, sava bērna, paziņas vai radinieka vārda iekļaušanu vārda dienu sarakstā var jebkurš Latvijas iedzīvotājs, nosūtot iesniegumu Valsts Valodas centram. Centra speciālisti ik gadu saņemot simts šādu iesniegumu.

Vairāk uzzini video!

TOP komentāri

 • Arnika
 • Ļena
  0 0 0

  Ļena

  Egle vispār ir lietuviešu vārds,ja nemaldos..Brīve un Daiva gan izklausās pēc vecvārdiem...
 • Inga
  0 0 0

  Inga

  Katram brīva griba, ko likt un ko nē, bet ieteikuma formā kalendārā likt izvēlēties vārdu Egle, Brīve, Daiva... Pilns kalendārs ar normāliem vārdiem. Es ieteiktu Valsts Valodas centram izveidot otru oficiālu kalendāru ar koku, puķu, augļu, sadzīves priekšmetu vārdiem...., lai vecāki var vieglāk izvēlēties, nemaz nešķirstot ierasto kalendāru. Vilks paēdis un kaza dzīva. :)

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl