Latviešu jaunieši no vairākām pasaules valstīm pulcējas īpašā saietā Kurzemē

Pievienot komentāru

Savulaik trimdā izveidotajiem “2×2” pasaules latviešu jaunatnes semināriem Latvija tagad kļuvusi par regulāru mājvietu. Turpmāko nedēļu Talsu pusē savu latvietību kops pussimt jauniešu no dažādām pasaules valstīm.

Saieta dalībnieki cienājas ar sklandraušiem un pīrāgiem, un diskutē par kultūru, notikumiem politikā, biznesa attīstības iespējām un daudz citām aktuālām tēmām, kas saistītas ar Latviju un latvisko dzīvesziņu.

“2×2” pasaules latviešu jaunatnes seminārā pulcējušies kopumā 48 latviešu jaunieši no ASV, Lielbritānijas, Itālijas, Francijas, Luksemburgas, Igaunijas un arī Latvijas. Kopīgi piedaloties dažādās aktivitātēs, viņi kopā pavadīs nākamās sešas dienas.

“Iespēja runāt latviski ar latviešiem, kaut ko jaunu iemācīt, vairāk Latvijā ziemā pavadīt ārā laiku,” par semināru saka semināra dalībniece no Lielbritānijas Anna.

Savukārt vēl semināra dalībniece no Lielbritānijas pauž: “Es gribu satikt jaunus cilvēkus, iegūt jaunas zināšanas, pavadīt kvalitatīvu atpūtu pie dabas ar jaukiem cilvēkiem. Tagad būs pārgājiens, un es pat nezinu, ko sagaidīt.”

Seminārā jauniešiem tiek piedāvātas dažādas lekcijas par latvisko dzīvesziņu un tiek meklētas atbildes uz jautājumu, ko nozīmē būt latvietim Latvijā un ārpus tās. Nav aizmirsts arī par praktiskām nodarbībām.

Nākamais “2×2” pasaules latviešu jaunatnes seminārs notiks nākamvasar uzreiz pēc Jāņiem – Kanādā, netālu no Toronto.