Latviešu izcelsmes režisore iekaro Londonas teātra mīļotāju sirdis

Komentāri

Pasaulē ir daudz latviešu, par kuru karjeras virsotnēm runā daudzās pasaules valstīs, bet mēs par viņiem nezinām. Viena no piemēriem – Rita Kalnejais. Viņa ir Austrālijas dramaturģe un aktrise, kura epizodiskā lomā piedalījusies filmā Rēgu bruņinieks ar Nikolasu Keidžu galvenajā lomā. Tikmēr šajās dienās Lielbritānijā tiek izrādīta viņas jaunākā luga. Viņa pati atklāj, ka ģimenei pieder lauku mājas Krustpilī.

Tieši šobrīd Londonas centrā – Soho teātrī – ir iespējams noskatīties latviešu izcelsmes Austrālijas aktrises un dramaturģes Ritas Kalnejais lugu Pirmā mīlestība ir revolūcija. Viņas lugas iepriekš ir saņēmušas dažādas nominācijas un balvas Austrālijā, arī Lielbritānijas kritiķi šo lugu slavē. Luga ir stāsts par cilvēka un lapsas mīlestību, kritiķi to jau ir nodēvējuši par Romeo un Džuljetas stāsta modernu kulta versiju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto:

Ritas tēvs ir Austrālijas latvietis, Rita latviski nerunā, taču ļoti vēlētos iemācīties. Viņa Austrālijā ir pazīstama aktrise un piedalījusies ne tikai teātra izrādēs, bet arī vairākās filmās. Taču par Holivudu Rita daudz nevēlas stāstīt, kaut arī ir filmējusies kinolentē Rēgu bruņinieks ar Nikolasu Keidžu galvenajā lomā.

“Jā, bet es nebiju nevienā ainā kopā ar Nikolasu Keidžu. Es pat neatceros, ko tur īsti darīju, man liekas, ka mani kāds sasita… tiešām neatceros… Tas bija tāds “nopelni naudu un ej” darbs. Es vienkārši filmējos, lai samaksātu rēķinus, jo darbs teātrī bija tas, ko mīlēju un ko pratu vislabāk, bet filmas bija vienkārši ļoti maza daļa no manas dzīves, tās bija mazas lomas tajās grāvējfilmās,” teic Rita.

Viņas iestudētā luga Londonā Soho teātrī tiks izrādīta līdz 21. novembrim, šobrīd top jaunas lugas, taču tās būs jābrauc skatīties uz Austrāliju.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl