Latviešu imigranti noraida britu pārmetumus par parazitēšanu, tomēr atzīst – jauniešiem ir atkarību problēmas

4 komentāri

Latviešu imigranti Lielbritānijā noraida angļu pārmetumus, ka iebraucēji ir pabalstu lūdzēji un bezmaksas veselības aprūpes ļaunprātīgi izmantotāji, tāpat tiek noraidīti apgalvojumi par antisociālu uzvedību un vardarbību.  LNT Ziņu speciālreportāžā no Anglijas pilsētas Bostonas vēl šonedēļ tik rādīts, ko par imigrācijas sekām saka angļi. Tagad – uzzini mūsu tautiešu reakciju.

Imigrantu skaits Bostonā ir tik liels, ka briti stāsta – atsevišķas ielas pārtapušas pat par etniskiem anklāviem – uz šīs ielas vairāk latvieši, tur tālāk poļi, bet tas rajons vairāk lietuviešiem.

Kurā mājā dzīvo baltieši, var viegli pateikt arī pēc daudziem uzstādītajiem VIASAT satelīttelevīzijas šķīvjiem. Taču arī paši latvieši mums nāk klāt, līdz ko ierauga LNT Ziņu mikrofonu. Bostonā sešu gadus dzīvojošie liepājnieki Signe un Igors stāsta – Brexit ir būtiski pasliktinājis angļu attieksmi pret imigrantiem.

Lai arī briti pārmet iebraucējiem nevēlēšanos integrēties, tomēr latvieši Bostonā uzsver pretējo – tieši angļi izrāda nevēlēšanos draudzēties ar austrumeiropiešiem. Turklāt pārmetumi par parazitēšanu uz angļu sociālajiem pabalstiem arī neatbilstot patiesībai.

Taču tikmēr Bostonas centrā sastaptie lietuviešu imigranti sūdzas – tūlīt pēc referenduma pilsētā straujā apjomā ieradušies rumāņi. Viņi ne tikai ar savu publisko uzvedību bojā tēlu visiem austrumeiropiešiem, bet arī no darba tirgus spiež ārā latviešus, lietuviešus un poļus.

Ventspilnieki, Popmaņu ģimene, uz Anglijas pilsētu Bostonu emigrēja pirms septiņiem gadiem. Šajā laikā iepazinuši imigrantu dzīvi no visām pusēm.

Dzīvošana pārpildītājās mājās vai karavānu parkos iebraucējiem ir tikai īslaicīga un sākuma posmā, bet angļi to nepareizi pārpratuši kā austrumeiropiešu dzīves normu. Piemēram, Agris ar sievu un trim bērniem, no kuriem divi piedzimuši Anglijā, īrē plašu māju ar dārzu. Daudzi citi latviešu imigranti jau paņēmuši privātmājas hipotekārajā kredītā un dzīvojot normālu dzīvi, kur ne miņas nav no angļu pārmetumiem.

Agris saka – angļi nevietā vaino iebraucējus veselības aprūpes ļaunprātīgā izmantošanā. Lielākā daļa tautiešu pie ārstiem speciāli brauc uz Latviju, jo ārstniecības kvalitāte Lielbritānijā esot daudzkārt sliktāka nekā Latvijā, un arī ģimenes ārsti britu klīnikās neko citu kā paraceptamolu nezinot.

Tiesa gan, tiek atzīts, ka nelielā daļā Bostonas austrumeiropiešu imigrantu tik tiešām ir vērojama atkarību problēma. Arī latviešiem.

”Tie jaunieši, kas tagad – pēdējā gadā vai šajā laikā – iebrauc, tāda sajūta, ka norāvušies no ķēdes,” vērtē Agris.

Sevišķi jaunieši, kuri Latvijā saņēma minimālo mēnešalgu, bet šeit viņi šo summu – 300 mārciņas – pelna katru nedēļu.

”Viņi nespēj to novērtēt, un tāpēc jau sākas visi tie sūdi – dzeršana būtu vēl tikai ķirsis. Pārsvarā visi te jauniebraukušie nodzeras. Lielākā problēma ir ar narkotikām, bet, ja tu sāc uz visādiem kristāliem sēstiem, lūk, tā ir lielākā bēda. Tie jaunieši nezina, ko ar to naudu darīt. Viņi apjūk, jo ir tāds piķis. Viņi samaksā par istabiņu 60-70 mārciņas, a 230 paliek pāri. Nauda pilna pakaļa,” saka Agris.

Mūsējie Anglijā arī pauž pārliecību – ja viņu šeit nebūtu, Lielbritānijas ražojošās industrijas nonāktu dziļā krīzē. Latvieši, kas fabrikās un fermās strādājuši kopā ar angļiem, stāsta – angļi nespēj ŠĀDU slodzi ilgi izturēt un darbu pamet.

4 komentāri