Latviešu imigranti Lielbritānijā steidz kārtot pastāvīgā rezidenta statusu

3 komentāri

Viens no Lielbritānijas sarunu par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) grūtākajiem jautājumiem – kādas būs Lielbritānijā dzīvojošo ES pilsoņu juridiskās tiesības un iespējas saņemt sociālo atbalstu.

Lai nodrošinātos pret iespējamām negatīvām sekām, liela daļa latviešu imigrantu steidz kārtot pastāvīgā iedzīvotāja statusu. Tas apliecina, ka Lielbritānijā maksāti nodokļi vismaz 5 gadus, līdz ar to pierādītas tiesības uzturēties valstī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

LNT Ziņu Londonā uzrunātais viens no vadošajiem migrācijas lietu juristiem vērtē – ir maz ticams, ka kādam liks piespiedu kārtā pamest Lielbritāniju, taču var rasties problēmas saņemt pabalstus un piekļūst bezmaksas veselības aprūpei.

Sevišķi problemātiskas ir ģimenes, kurās strādā tikai viens no partneriem.

LNT Ziņas vēsta, ka ”Brexit” plānā britu politiskā elite vilcinājusies garantēt konkrētas sociālekonomiskās tiesības ES pilsoņiem. Valdības līdzšinējā retorika nav bijusi nomierinoša.

TOP komentāri

 • latvietis pasaulē
  +1 +1 0

  latvietis pasaulē

  Strādājošajiem pabalsti praktiski nekādi nepienākas vispār un lai pabalstus ģimene saņemtu - vismaz vienam no ģimenes ir jānostrādā nepieciešamo stundu minimums nedēļā, tiešām, lai kaut ko spriestu par situāciju Lielbritānijā - kaut kas ir arī jāzina par šejienes dzīvi un notikumiem.Katrā gadījumā, cilvēki šeit ieradušies strādāt un pelnīt nevis slinkot.
  Nebūtu Latvijā iznīcināta rūpniecība un ražošana - strādātu arī savās mājās.
 • es
  +1 +1 0

  es

  Tā ir apzināta vai neapzināta panikas celšana. Nevienam, kurš sakārtojis dokumentus un strādā Lielbritānijā - nevienam nav jābaidās tikt izsūtītam no valsts. Arī ģimenēm nav jābaidās un tās par Austrumeiropu ir TĀDAS MUĻĶĪBAS....Vēl aizvien ir pieprasīts lietuviešu, latviešu un poļu darba spēks. Runa nav par jebkuriem no Austrumeiropas...runa ir par šīm trīs valstīm...Un tieši latviešiem un latviešu ģimenēm īpašnieki un izīrētāju firmas cenšas izīrēt īpašumus...
 • Rita
  0 0 0

  Rita

  Pilnīgi piekrītu, ka šeit ir vispirms jānostrādā kādu laiku, lai aņemtu pabalstus un lai spriestu par šejienes dzīvi ir jāiedzīvojas un jāiepazīst šejienes dzīve, sistēma un kultūra.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl