Latviešu ģimenes filmas uz lielajiem ekrāniem tuvākajos gados redzēsim arvien biežāk

Komentāri

Sākot ar Latvijas simtgadei veltītajām filmām un arī pēc simtgades, Nacionālais kino centrs un neatkarīgie producenti iecerējuši biežāk filmēt ģimenes filmas, komēdijas un arī citas vietējās filmas plašam skatītāju lokam. 

“Svingeri” ir pēdējo gadu viena no veiksmīgākajām Latvijā radītajām filmām. To apmeklēja vairāk nekā 100 000 skatītāju un filma iekasēja virs pusmiljona eiro. “Forum Cinemas” pārstāve norāda, ka “Svingeri” ir pirmā filma, kuru noriskējot pilnībā finansēja filmu izplatīšanas kompānija. Risks attaisnojās un pat vēl vairāk, filmas “Svingeri” komanda jau iekaro arī citu valstu tirgus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Ilze Roķe
”Forum Cinemas” izplatīšanas nodaļas vadītāja

Andreja Ēķa komanda – “Platforma” komanda filmē igauņu aktierus, ar igauņu jokiem, adaptē šo scenāriju igauņu vidē un tas pats tūlīt notiks arī ar ukraiņiem. “Platforma” filmē ukraiņu versiju par “Svingeriem”.

“Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” pirmā simtgades filma pāris nedēļu laikā jau priecējusi teju 20 000 skatītāju. Sākot jau ar šo filmu, Nacionālā kinocentra vadītāja solās atbalstīt ne tikai augstās mākslas kino, bet arī bērnu un ģimenes filmas. Vēl simtgades filmu ietvaros tuvākajā laikā redzēsim ģimenes filmas “Paradīze 89” un “Bille”. Taču arī pēc simtgades Nacionālais kinocentrs plāno radināt jauno paaudzi skatīties vietējo kino.

Dita Rietuma
Nacionālā kinocentra direktore

Šā gada sākumā izsludinājām konkursu par bērnu filmu un jauniešu filmu scenāriju attīstību, un mēs nākamā gada ietvaros organizēsim konkursu par šādu filmu atbalstu ražošanai.

Tas, cik daudz taps ģimenes, bērnu filmas un vietējās komēdijas, lielā mērā būs atkarīgs no pieejamajiem naudas līdzekļiem. Ne mazāk svarīga ir arī skatītāju atsaucība, kā arī tas, cik liels būs vietējo filmu apmeklējums.

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl