Latviešu ēšanas paradumi mainās – iedzīvotāji arvien mazāk ēd maizi

2 komentāri

Latvijas maizes tirgū šobrīd valda sīva konkurence, tikmēr maizes patēriņš ar katru gadu samazinās.
Iedzīvotāji mainījuši ēšanas paradumus, tikmēr eksportēt maizi ir sarežģīti, jo pasaulē maizes ēšanas paradumi atšķiras.

Latvijas veikalu plauktos var atrast ap 200 maizes veidu. Maizes ražotāji, sekojot patērētāju vēlmei ēst veselīgi, ieklausās arī dietologu ieteikumos – samazina maizē pievienotā cukura un sāls daudzumu, ražošanā izmanto taukvielas, kas nesatur daļēji hidrogenētos augu taukus. Taču Latvijas uzņēmēji eksportē tikai 1% saražotā, jo pasaulē atšķiras ēšanas paradumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Kārlis Zemešs, Latvijas Maiznieku biedrības vadītājs:

Stereotipi izveidojušies ēšanas paradumos katrā valstī. Neviens nesaka, ka rudzu maize ir slikta, bet, ja šo produktu pircējs nezina, tad arī grūti lauzt šīs tradīcijas, mainīt uztura paradumus.

Tikmēr pašā Latvijas maizes tirgū šobrīd valda sīva konkurence. Līdzās lieliem ražotājiem, kur maize top ar rūpnieciskām tehnoloģijām, ir daudz uzņēmumu, kur maizi cep, izmantojot roku darbu, bet pēdējos gados arvien pieaug arī nelielo mājražotāju skaits.

Video

TOP komentāri

 • Anete
  0 0 0

  Anete

  Bomja ,Lielezers" maizīte ir garšīga,īpaši saldskābā!
  ,,Lāču" vairs nav .Kaut kas viņiem sagājis sviestā,gan jau ar cepēju nemākulību.
  Vēl senāk Sērenes maize bija garšīga.
 • Ļena
  0 0 0

  Ļena

  Nav brīnums,ka patēriņš samazinās,ja cenas ar katru gadu aug. Ja 2015.gadā savu iecienīto maizi pirku par 1.55 eiro,tad šogad tā maksā jau 1.71

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl