4 komentāri

Latviešu disidente Lidija Lasmane-Doroņina šogad ir pieteikta Nobela Miera prēmijai. Ziņa par nomināciju sagādājusi pārsteigumu, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” teica Lasmane-Doroņina. 

Kandidāti Nobela prēmijai pieteikusi Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne (VL-TB/LNNK), bet pieteikumu Nobela Miera prēmijas komitejai sagatavoja rakstniece Nora Ikstena.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pieteikumā prēmijas komitejai Ikstena viņu dēvējusi par latviešu disidenti un sirdsapziņas cietumnieci. Tajā pieminētas Lasmane-Doroņinas apcietināšanas un tas, ka viņa uzaugusi ar savu valsti, tās garu un nevarēja pieņemt okupāciju, kas bijusi pretēji visai viņas būtībai.

Video: intervija ar latviešu disidenti Lidiju Lasmani-Doroņinu

Pirmo reizi Doroņinu-Lasmani apcietināja 1946. gada novembrī par medikamentu un pārsienamo materiālu piegādi mežabrāļiem. 1970. gadā Doroņinu-Lasmani otro reizi apcietināja par aizliegtās literatūras lasīšanu un norakstu izplatīšanu. Trešo reizi Doroņina-Lasmane tika apcietināta 1983. gadā par “pretpadomju propagandu un aģitāciju”. Savukārt 1994. gadā Doroņina-Lasmane tika apbalvota ar V šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, kuru saņemt atteicās.

Sagaidāms, ka Nobela Miera prēmijas ieguvējs tiks paziņots 5. oktobrī. Lasmane-Doroņina ir viena no 320 kandidātēm uz Miera prēmiju.

TOP komentāri

  • Broņislava Dzene  ( Reinika )paldies
    +4 +3 -1

    Broņislava Dzene ( Reinika )paldies

    Ja Tu būtu bijusi viņas vietā, tad droši vien nebrīnītos

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl