Komentāri

Vasara vairs nav aiz kalniem, un arvien biežāk prātu nodarbina domas par atpūtu. Labas ziņas – jau tā plašajai festivālu programmai Latvijā šogad klāt nāks vēl kāds jauns pasākums – Salacgrīvā pirmo reizi tiks rīkots Reņģēdāju festivāls. To plānots iedibināt kā ikgadēju tradīciju, un, protams, festivālā viss grozīsies par un ap reņģēm – gan dažādas sportiskas aktivitātes, piemēram, reņģu smelšana no zvejas laivām, gan arī gastronomisks izpriecas.

Pirmais Reņģēdāju festivāls Salacgrīvā notiks 21. maijā, laikā, kad jūras līcī reņģu ir visvairāk. Festivāls norisināsies dienas garumā, īpaši jautra solās būt svaigu reņģu smelšana tieši no zvejnieku laivām – pirmais zivju spainītis katram būs bez maksas. Kad zivis būs izceltas krastā, notiks ēst gatavošanas sacensības. Bijuši gadi, kad reņģu nozvejots tik daudz, ka nav kur likt, tādēļ pasākuma organizatori sola, ka mājās neviens neaizies nepaēdis vismaz dažas reņģes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Festivālā būs arī teātra izrādes un muzikāli priekšnesumi, kā arī virves vilkšanas sacensības. Savukārt vakarā – zaļumballe. Festivāla idejas autors Dzintris Kolāts smej – Reņģēdāju festivāls iecerēts kā identitātes apzināšanās.

Iecerēts, ka Reņģēdāju festivāls kļūs par ikgadēju tradīciju un papildinās jau tā bagātīgo Salacgrīvas pasākumu klāstu vasarā.

Foto

Video

Lasi vēl