Latvieši paverdzina latviešus Lielbritānijā: tiesas priekšā Anglijā stājies vēl viens Latvijas valstspiederīgais

11 komentāri

Lielbritānijas tiesas priekšā aizdomās par cilvēku paverdzināšanu un ļaunprātīgu ekspluatēšanu stājies vēl viens Latvijas valstspiederīgais. Līdz ar jaunāko arestu jau sešiem mūsu valstspiederīgajiem Anglijas pilsētā Dārbijā uzrādītas apsūdzības par cilvēku tirdzniecību, paverdzināšanu un ļaunprātīgu izmantošanu. Netiek izslēgts, ka aizturēto paverdzinātāju skaits varētu pieaugt.

”Izmeklēšana ar to nav apstājusies. Mēs ar Lielbritānijas pusi apmaināmies gan ar informāciju, gan palīdzam pārbaudīt dažādu personu datus un noskaidrot personu atrašanās vietas. Domājam, ka tas nebūs arī pēdējais aizturētais. Būs vēl iesaistītas puses, jo minētais noziedzīgais grupējums darbojās vairāku gadu garumā Lielbritānijā,” norādīja Valsts policijas Cilvēktirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļas priekšnieks Armands Lubarts. Lielbritānijas policija šo lietu nebūtu spējusi sākt bez Latvijas Valsts policijas aktīvas palīdzības un uz Dārbiju Anglijā devušies arī Latvijas policisti.

Zīmīgi, ka arī visi desmit upuri ir no Latvijas. Turklāt arī paverdzināto un cietušo Latvijas valstspiederīgo varētu būt daudz vairāk nekā sākotnējie desmit. Tā uzskata britu policija, tāpēc aicina pievērst uzmanību apsūdzēto vārdiem un atsaukties imigrantus no Latvijas, kuri Dārbijā ir iepriekš cietuši no viņu apkrāpšanas un paverdzināšanas.

Grupas atklāšanā iesaistītā Latvijas policija skaidro, ka cietušie latvieši strādājuši oficiālu darbu Anglijā, bet tautieši paverdzinātāji uzdevušies par vidutājiem un apzināti ieveduši cilvēkus parādos. “Bija atņēmuši banku kartes, uz kurām tika pārskaitīta alga, atņēmuši dokumentus.

Personas bija zināmā atkarībā no šiem paverdzinātajiem, viņiem nebija iztikas līdzekļu, viņiem nebija valodas zināšanu, līdz ar to viņi negāja sūdzēties policijā,” sacīja Valsts policijas pārstāvis Lubarts.

Lielbritānijas Darbā iekārtotāju licencēšanas un darbinieku ļaunprātīgas izmantošanas novēršanas birojā LNT Ziņām stāstīja, ka arvien izteiktāk nostiprinās jaunā tendence, ka latvieši Lielbritānijā veido noziedzīgus paverdzināšanās grupējumus, lai paverdzinātu citus savus tautiešus no Latvijas. ”Tiek atrasti cilvēki, kuriem nav daudz zināšanu par Lielbritāniju, un tiek izmantota viņu lētticība. Visbiežāk tiek paverdzināti tie tautieši, kuri dzīvojuši tajās pašās pilsētās un ciemos Latvijā, kuros mēdza dzīvot shēmotāji. Tā tiek iegūta uzticība,” stāstīja biroja stratēģijas direktors Derils Diksons.

Paverdzināšana ar apzinātu ievešanu parādos nebūt nesākas ar pases atņemšanu. Darbinieku ļaunprātīgas izmantošanas novēršanas birojā brīdina vēl tik topošos imigrantus no Latvijas, ka pirmais riska signāls ir, ja darba devējs sola atrast mājokli.

”Strādāšana kā ķīlniekam – izliek uz ielas, ja nestrādā konkrēti noteiktajā vietā. Turklāt kontrolētājs pieprasa nesamērīgas obligātās maksas par vešanu uz darbu. Lielbritānijā ar likumu ir aizliegts darba sarunātājam prasīt naudu no strādniekiem par vešanu uz darbu. Un ir aizliegts no algas novilkt samaksu par izmitināšanu. Turklāt aizliegts no algas novilkt samaksu par darba atrašanu vai došanu. Kad shēmotāji sagādā strādniekus, viņi iegūst naudu no uzņēmējiem un maksā arī strādnieki,” saka Diksons.

Ja Lielbritānijā strādājošie jūt, ka darba devējs vai vidutājs ievedis parādu jūgā, bet nav spējīgs angļu valodā par notikušo ziņot britu policijai, var zvanīt arī Latvijas vēstniecībai Londonā.

TOP komentāri

 • Brrrr ...
  +8 +6 -2

  Brrrr ...

  Tad nu gan katastrofa .. mums te pilna latvija ar vergturiem un vergiem .. maxima pilna ar vergiem .. sejā nolemtība utt .....
 • anonims
 • Alekss
  +2 +2 0

  Alekss

  Nu lūk ...kā esam degradējušies...Tāpēc nav jābrīnās ka simts paverdzina pusotru miljonu....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl