Latvieši Londonā grib, lai britu skolās ļauj mācīties latviešu valodu

0 Komentāru
Latvieši Londonā grib, lai britu skolās ļauj mācīties latviešu valodu
LETA

Latviešu kopiena Londonā vienojusies, ka sadarbosies ar Latvijas vēstniecību jautājumā par latviešu valodas mācības iespējām britu skolās, kurās ir liels latviešu skolēnu skaits.

Tāpat tika atzinīgi vērtēts vēstniecības ierosinājums Apvienotajā Karalistē latviešiem kārtot Latvijā atzītu Valsts valodas prasmes eksāmenu. Puses bija vienisprātis, ka nepieciešams pilnveidot Latvijas vispārējās izglītības tālmācības programmas, piemērojot tās diasporas vajadzībām.

26. septembrī Londonā Latvijas vēstniecība rīkoja Lielbritānijas latviešu biedrību vadītāju
sanāksmi. Diskusija notika par trim tēmām: latviešu valodas stiprināšanu kopienā, latviešu bērnu tiesību un latviešu strādnieku darba tiesību aizsardzību.

Lai rastu iespēju latviešu bērniem krīzes situācijā saglabāt savas latviskās saknes, valodu un ierasto kultūrvidi, vēstniecība ir izplatījusi aicinājumu veidot latviešu audžuvecāku tīklu Apvienotajā Karalistē.

Tāpat sanāksmē tika pārrunāti jautājumi saistībā ar ikgadējās Latviešu kultūras dienas Lielbritānijā rīkošanu.

Ikgadējā latviešu biedrību vadītāju sanāksmē piedalījās Latviešu nacionālās padomes Lielbritānijā, Daugavas Vanagu fonda un Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Lielbritānijā vadītāji, kā arī reģionālo latviešu biedrību pārstāvji no Bostonas, Bredfordas, Bristoles, Burtonas pie Trentas, Kembridžas, Londonas, Mančestras, Mensfīldas un Pīterboro.

0 Komentāru