2 komentāri
Latvieši cīnās ar aptaukošanos tikai tad, kad tā rada veselības problēmas
FOTO: LETA

Baltijas valstīs, lielākajai daļai latviešu ir labas zināšanas par aptaukošanās problēmu, taču neatkarīgi no tā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas dati, kas pieejami 2015. gadā, liecina, ka teju katrs piektais Latvijas iedzīvotājs cieš no aptaukošanās.

Herbalife veiktā aptauja liecina, ka lielākā daļa iedzīvotāju neseko līdzi savam svaram, kamēr tas nerada veselības problēmas vai negatīvi neietekmē pašsajūtu.

Herbalife Zinātniski konsultatīvās padomes eksperts, dietologs, gastroenterologs un terapeits Dr. Aleksandrs Martinčuks norāda, ka, ja ar to necīnās, aptaukošanās var izraisīt virkni saslimšanu, piemēram, paaugstinātu asinsspiedienu, traucētu vielmaiņas darbību un pat palielināt risku saslimt ar vēzi.

Katru gadu maijā tiek atzīmēta Eiropas Aptaukošanās diena, tāpēc, ņemot vērā to, ka aptaukošanās ir pieaugoša problēma ne tikai pieaugušo vidū Baltijā, bet arī pasaulē.

TOP 3 iemesli, kurus Latvijas iedzīvotāji uzskata par būtiskākajiem aptaukošanās cēloņiem, ir ātro uzkodu, pusfabrikātu un saldināto dzērienu lietošana uzturā (45%), sēdošs dzīvesveids (36%) un tā dēvētā emocionālā ēšana (7%) jeb “problēmu risināšana ar ēdienu” (stresa apstākļos ēd vairāk).

Aptaujas datu analīze liecina, ka 49% Baltijas iedzīvotāju svarīgākais iemesls svara samazināšanai, ir veselības problēmas. Latvijas iedzīvotājiem svarīgākie un motivējošākie iemesli svara samazināšanai ir personīgā pašsajūta (44%), veselības problēmas (36%) un jauna mīlestība (10%).

Latvijas iedzīvotājiem ir kļūdains priekšstats, ka neēšana pēc plkst. 18.00 sniedz labus rezultātus svara samazināšanā.

TOP komentāri

 • dzika
  0 0 0

  dzika

  Ka tad tu Latvija dzivodams dabusi lieko svaru, knapi galus savelkot kopa...
 • INESE
  0 0 0

  INESE

  Veselības ministrijā laikam nav kur likt naudu un nav arī citu darbu kā karot ar sāli.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl