Latvieši atkal vēlas apgūt krievu valodu

Komentāri

Valodu apguvē šobrīd sava veida renesansi Latvijā piedzīvo krievu valoda – arvien vairāk cilvēku interesējas par tās apgūšanas iespējām. Svešvalodu mācību centri par pieprasījumu nevar sūdzēties. Kuras valodas Latvijā vēlas apgūt visvairāk un kādiem nolūkiem – par to plašāk LNT 900 Sekunžu materiālā.

Plānošanas speciāliste Indra Šveda kopā ar vēl dažām kolēģēm jau otro gadu mācās poļu valodu. Viņa saka – šī jau būs ceturtā svešvaloda papildus angļu, krievu un lietuviešu valodas prasmēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izvēle apgūt poļu valodu saistīta ar darbu, jo uzņēmums, kurā Indra strādā, sadarbojas ar Poliju, un viņa cenšas vairākas reizes nedēļā sazināties ar poļu kolēģiem. Tomēr vēl aizvien kopumā vispieprasītākā ir angļu valoda. Tas, ko novērojuši valodu mācību centri, cilvēki interesējas par daudz niansētākas un padziļinātākas šīs valodas apguvi. Sava veida renesansi piedzīvojusi arī krievu valoda, un netrūkst arī tādu, kuri vēlas apgūt igauņu, lietuviešu, zviedru un norvēģu valodu.

Uzņēmumā Skrivanek Baltic, kas valodu kursus piedāvā tieši biznesa klientiem, novērojuši, ka lēmumi mācīties kādu svešvalodu kopš krīzes gadiem kļuvuši arvien pragmatiskāki. Turklāt tos diktē arī pati starptautiskā uzņēmējdarbības vide.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl