Latvieši, ar kuriem lepojamies: aizbraucēja Londonā dibina veiksmīgu skaistuma skolu, kas sapoš arī slavenības

5 komentāri
Latvieši, ar kuriem lepojamies: aizbraucēja Londonā dibina veiksmīgu skaistuma skolu, kas sapoš arī slavenības
Foto: No personīgā arhīva

Latviete Margarita Beļska ir viena no tām tautietēm, par kurām parasti saka – “latviešu veiksmes stāsts”. Viņa uz Londonu pārcēlās pirms vairāk nekā desmit gadiem un pa šo laiku dibinājusi uzņēmumu Beauty School, kuras klientu lokā ir, piemēram, Šārona Stouna un grupas Sugarbabes dalībnieces.

Decembrī tika prezentēts pētījums par aizbraucējiem, kas apgāž mītu, ka aizbrauc tikai bezdarbnieki un neveiksminieki. Pētnieki apgalvo, ka lielākā daļa aizbraucēju aizbraukšanas brīdī ir bijuši darba attiecībās, strādājot labi atalgotu darbu. Viena no šiem aizbraucējiem ir Margarita Beļska, kura pēc 13 Londonā nodzīvotiem gadiem var lepoties ar iespaidīgu veiksmes stāstu – viņa ir Beauty School Londonā dibinātāja un īpašniece, bijusi ne tikai daudzu starptautisku skaistumkopšanas konkursu laureāte, bet arī tiesnese, ir darbojusies Londonas un Parīzes modes nedēļās, strādājot ar Vivjenu Vestvudu, Stellu Makartniju un citiem slaveniem modes dizaineriem. Viņas klientu sarakstā atrodamas pat tādas zvaigznes kā Šārona Stouna un grupas Sugarbabes dalībnieces. Tāpat arī Margaritas Beļskas meitas bizness saistīts ar skaistumkopšanu, Kintija Beļska ir radījusi jaunu uzacu pieaudzēšanas tehnoloģiju Sleek Brows.

Aiziet no bankas, lai vīlētu nagus; draugi šokā

Margaritas Beļskas veiksmes stāsts nebūt nav rozēm kaisīts. “Viss sākās 2002. gadā, kad vēl dzīvoju Latvijā un mans vīrs pēkšņi sagribēja braukt uz Londonu. Pastrādāsim un brauksim atpakaļ!” atceras Margarita. Tajā laikā viņa strādāja labi atalgotu darbu bankā, kas viņai īsti nepatika, šķita, ka vajag ko vairāk, kaut kā pietrūkst.

Viņas aiziešana no stabilā darba izsauca pamatīgu neizpratni, visi brīnījās par lēmumu doties uz Angliju, nespējot pateikt angliski ne vārda. “Anglijā podus gluži negribējās mazgāt, tādēļ izdomāju, ka jātaisa nagi. Tas laikam bija ātrākais, ko varēju iemācīties Latvijā pirms aizbraukšanas. Sēdi, vīlē tos nagus, nekas daudz tur nav jārunā, nekādu problēmu!”

Mācību laikā nāca nojausma, ka īstenībā šis darbs viņai ļoti patīk un izdodas. Draugi bija šokā – kā, aizgāji no bankas, lai vīlētu nagus?!

Trauku mazgātāja ar visskaistākajiem nagiem

Nācās aizņemties krietnu summu gan dārgajiem kursiem, gan braukšanai uz Angliju. Ierodoties Londonā, nebija ne naudas, ne angļu valodas zināšanu, ne darba, nebija pat neviena, kurš varētu palīdzēt.

“Bija laiki, kad nepietika naudas, lai veikalā nopirktu ko ēdamu. Traki bija. Smieklīgi, bet traki!” Caur paziņām izdevās atrast trauku mazgātājas darbu, par ko Margarita ļoti priecājās, jo kaut kā vajadzēja samaksāt par īrēto istabiņu, arī ēst gribējās. “Man bija skaisti, gari nagi, bet es mazgāju traukus!” viņa atceras.

Par 11 stundu darbu maksāja 30 mārciņas, turklāt darbs bija tikai divas vai trīs reizes nedēļā. Margarita ļoti vēlējās strādāt skaistumkopšanas sfērā, taču nezināja, kur iet, kam prasīt un ko darīt, jo neprata angļu valodu. Un tad nejauši avīzē viņa ieraudzīja sludinājumu par skaistumkopšanas izstādi.

“I’m looking for a job”

“Es iemācījos no galvas vienu frāzi – I’m looking for a job [angl. – “Es meklēju darbu”]. Tad aizgāju uz izstādi, staigāju pa visiem stendiem, uz vienu stendu, uz otru, man bija tik nenormāli bail pateikt to frāzi, bet es zināju, ka man vajag. Man ir vajadzīgs darbs! Staigāju, iegāju vienā stendā, kaut ko tur brīnījos, vienkārši stāvēju, savā galvā domāju – nu saki, nu pasaki tak beidzot to frāzi! Bet nevarēju uzdrošināties pateikt. Un tad tā sieviete, kas strādāja stendā, pienāca klāt, sāka aiztikt manus nagus, kaut ko runāja, es neko nesapratu, es vienkārši stāvēju un smaidīju. Un beidzot pateicu savu frāzi – “I’m looking for a job”. Un viņa uzreiz tik priecīga palika! To varēja redzēt, ka cilvēks ir priecīgs. Un es neko nesapratu! Nākamajā dienā atnācu ar cilvēku, kurš varēja iztulkot. Izrādījās, ka tā sieviete piedāvāja man darbu! Kā viņa ieraudzīja manus skaistos nagus – man bija gari, skaisti nagi ar dizainu sataisītu, to jau es māku! – tā viņa man piedāvāja darbu. Tā bija svētdiena, es no pirmdienas jau varot sākt strādāt, alga būs 50 mārciņas dienā, varēšu strādāt 6 dienas. Es biju septītajās debesīs, tas bija vislielākais prieks manā dzīvē! Pirmdien biju darbā, un tā bija visgrūtākā diena… bet tas ir cits stāsts.”

Foto:

Visbiežāk no sapņu realizēšanas attur paša bailes un… draugi

Margarita Beļska akcentē, ka parasti ir divi iemesli, kas mūs attur darīt to, ko visvairāk vēlamies.

“Pirmais, kas jūs attur, esat jūs pats. Viss, kas jūs limitē, ir jūsu galvā, tās ir jūsu domas. Kas nu būs, ja man nesanāks? Ir bailes, jo viena puse saka – dari to, lai tev ir interesanti, bet otra puse – nē, nē, nē, ja nebūs ienākumu, nebūs naudas, nebūs atkal, ko ēst… Un tad vienu dienu es apsēdos un domāju – ko es varu pazaudēt? Laiku? Tas tāpat aiziet. Naudu? To tāpat iztērēju. Sapratu, ka neko nevaru pazaudēt. Varu atgriezties tādā situācijā, kādā biju, to varu jebkurā brīdī, pat tagad. Bet izmēģināt ko jaunu varbūt man vairs nebūs iespējas. Un sapratu, ka man ir jādara! Pastāstīju to visu savam vīram un viņš ar lielāko prieku mani atbalstīja. Bez viņa atbalsta nevarētu vispār neko sasniegt.

Otrs, kas atturēs, būs jūsu draugi un ģimene. Diemžēl. Sākam stāstīt draugiem, ka taisīsim skaistumkopšanas skolu vaļā. Visi tuvākie draugi teica – ko jūs, ko jūs! Londonā, bez normālām angļu valodas zināšanām?! Tas nav iespējams, to nevar izdarīt, jūs visu zaudēsiet! Man apnika, ka visi saka, ka nevarēšu, tad teicu – tu kaut ko esi izdarījis? Tev ir bizness? Nē… Tā pazaudējām daudzus draugus. Tomēr bija draugi, kas ticēja. Bieži vien arī radinieki baidās par jums, viņi neapzināti grib jūs vilkt atpakaļ, domā, ka jums nesanāks, ka būs sliktāk. Viņi, protams, grib jums labu, un grib jūs pasargāt, bet es nedomāju, ka tas pasargā. Ja vēlaties kaut ko darīt, tas ir jādara tūlīt un tagad. Ne rīt, ne no pirmdienas, ne no jaunā gada, bet tagad, jo cita laika varbūt arī nebūs. Neklausieties ne uz vienu, jums jāklausās tikai savā sirdī, un jums sanāks!”