Latvieši Anglijā uzskata, ka labklājība pēc “Brexit” vienalga būs labāka nekā Latvijā

Komentāri

Lielbritānijā dzīvojošo Eiropas Savienības (ES) pilsoņu tiesību pārstāvošā biedrība “3Miljoni” pauž niknumu, ka bezjēdzīga izrādījusies pieteikšanās un naudas tērēšana pastāvīgā rezidenta kartes (Permanent resident status) nokārtošanai.

Iebraucēji to uzskatīja par pietiekamu juridisko aizsardzību, lai pēc “Brexit” viņiem neatņemtu visus līdzšinējos sociālekonomisko labumus un nebūtu apdraudēta palikšana Lielbritānijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz ar šo nedēļu pēc britu premjeres Terēzas Mejas plāna visiem, kuri vēlēsies turpināt legāli dzīvot un strādāt Lielbritānijā, nāksies pieteikties jaunam statusa apliecinājuma veidam – pastāvīgais statuss (Settled status). Britu iekšlietu ministrija apstiprinājusi, – to vajadzēs iegūt arī tiem, kuri jau līdz šim ieguvuši pastāvīgā rezidenta kartes.

Tiesa gan, izskan kritika par neskaidrajiem ierobežojumiem tiem ES migrantiem, kas nebūs nodzīvojuši 5 gadus Lielbritānijā, kā faktoru jaunā statusa iegūšanai. LNT Ziņu Lielbritānijā uzrunātie latvieši atzīst, – lai arī kāda būs “post-Brexit” realitāte, tomēr ekonomiskā labklājība vienalga būs labāka nekā Latvijā. “Brexit” nav licis šķēršļus arī citiem Latvijā vēl dzīvojošajiem plānot emigrāciju uz Lielbritāniju.

Plašāk par šo skatieties šovakar plkst. 20.00 LNT Ziņās speciālreportāžu ciklā “Mūsējie Anglijā – gadu pēc “Brexit””.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl