Latvieši Anglijā uzskata, ka labklājība pēc “Brexit” vienalga būs labāka nekā Latvijā

0 Komentāru

Lielbritānijā dzīvojošo Eiropas Savienības (ES) pilsoņu tiesību pārstāvošā biedrība “3Miljoni” pauž niknumu, ka bezjēdzīga izrādījusies pieteikšanās un naudas tērēšana pastāvīgā rezidenta kartes (Permanent resident status) nokārtošanai.

Iebraucēji to uzskatīja par pietiekamu juridisko aizsardzību, lai pēc “Brexit” viņiem neatņemtu visus līdzšinējos sociālekonomisko labumus un nebūtu apdraudēta palikšana Lielbritānijā.

Līdz ar šo nedēļu pēc britu premjeres Terēzas Mejas plāna visiem, kuri vēlēsies turpināt legāli dzīvot un strādāt Lielbritānijā, nāksies pieteikties jaunam statusa apliecinājuma veidam – pastāvīgais statuss (Settled status). Britu iekšlietu ministrija apstiprinājusi, – to vajadzēs iegūt arī tiem, kuri jau līdz šim ieguvuši pastāvīgā rezidenta kartes.

Tiesa gan, izskan kritika par neskaidrajiem ierobežojumiem tiem ES migrantiem, kas nebūs nodzīvojuši 5 gadus Lielbritānijā, kā faktoru jaunā statusa iegūšanai. LNT Ziņu Lielbritānijā uzrunātie latvieši atzīst, – lai arī kāda būs “post-Brexit” realitāte, tomēr ekonomiskā labklājība vienalga būs labāka nekā Latvijā. “Brexit” nav licis šķēršļus arī citiem Latvijā vēl dzīvojošajiem plānot emigrāciju uz Lielbritāniju.

Plašāk par šo skatieties šovakar plkst. 20.00 LNT Ziņās speciālreportāžu ciklā “Mūsējie Anglijā – gadu pēc “Brexit””.

0 Komentāru