Latvāņi ienāk Rīgā un jau ir sastopami vairāk nekā 10 hektāru platībā

0 Komentāru
Latvāņi ienāk Rīgā un jau ir sastopami vairāk nekā 10 hektāru platībā
Foto: LETA

Bīstamie un indīgie latvāņi izplatās arvien jaunās teritorijās un izplešas arī Latvijas galvaspilsētā. Rīgā latvāņi sastopami vairāk nekā desmit hektāru platībā teju visos pilsētas rajonos.

Cīņai ar latvāņiem Rīgā pirmo gadu ir izstrādāts “latvāņu apkarošanas plāns”. Plāna īstenošanai ir piešķirti piecarpus tūkstoši eiro. Rīgas domes speciālistu skatījumā izvēlēta videi iespējami draudzīgākā bīstamo augu apkarošanas metode.

Foto

Tāpat kā Ķengaragā, Daugavas krastā latvāņi jau sastopami vairākos Rīgas rajonos. Kopumā bīstamie augi galvaspilsētā ir izplatījušies jau 13 hektāru platībā. Agrāk latvāņi bija sastopami ārpus Rīgas, taču šā gada latvāņu uzraudzīšana atklājusi, ka tie jau ir ienākuši pilsētā.

Ja Rīgā latvāņu problēma ir salīdzinoši jauna, tad pārējā Latvijā tie jau ir sen zināmi. To uzraudzīšanu veic valsts augu aizsardzības dienesta speciālisti, kuri izveidojuši īpašu latvāņu karti. Kopumā valstī cilvēkiem bīstamie augi ir izpletušies 108 km² platībā.

Par spīti tam, ka valsts latvāņu apkarošanai naudu nav piešķīrusi, Valsts augu aizsardzības dienesta latvāņu karte tiek regulāri papildināta. Dienesta inspektori sniedz arī konsultācijas iedzīvotājiem par to, kā efektīvāk apkarot bīstamos augus.

Latvāņi ir bīstami, nonākot ar tiem tiešā saskarē, apdegumu dēļ bojā iet virsējie ādas audi. Apdegušo stāvokli apgrūtina arī alerģiska nieze un stipras sāpes. Gadā latvāņu apdegumus Latvijā gūst vidēji 10 līdz 20 cilvēku.

Video

0 Komentāru