Latkovskis par maksātnespējas administratora slepkavību: Nedrīkst pieļaut bandītisma ēras atgriešanos!

10 komentāri

Visticamāk, notikusi pasūtījuma slepkavība, kas saistīta ar Bunkus profesionālo darbību, lai gan nevar izslēgt arī citas versijas, tā notikušo komentējis iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Pēc brutālās slepkavības Valsts prezidentam būtu jāsasauc Nacionālās drošības padomes sēde, kurā ne tikai jāpārrunā šis noziegums, bet arī jāspriež par to, kā beidzot sakārtot maksātnespējas nozari. Tā LNT Ziņām norādīja Nacionālās drošības padomes loceklis, Saeimas Iekšlietu komisijas vadītājs Ainars Latkovskis.

Viņš uzsver, ka maksātnespējas administratori ir iesaistīti jau tik daudzos skandalozos procesos, ka šodienas slepkavību noteikti nedrīkst uztvert kā tikai atsevišķu noziegumu.

Ainars Latkovskis
Saeimas Iekšlietu komisijas vadītājs, “Vienotība”

Es šo uzskatu par ļoti sliktu zīmi Latvijai. Es tiešām uztraucos par to, lai mēs kaut kādā veidā neatgrieztos deviņdesmito gadu bandītisma laikos, un maksātnespējas process nav sakārtots līdz šim. Manā skatījumā – šis ir pēdējais brīdis. Un es uzskatu, ka ir jāiesaistās Valsts prezidentam ar viņa vadīto Nacionālās drošības padomi, un es arī piedāvātu šo jautājumu, ne tikai par konkrēto noziegumu, bet jautājumu par maksātnespējas procesu skatīt jau šādā līmenī. Mani tas vienkārši gaida, un, ja Tieslietu ministrija nav gatava, tad Valsts prezidentam ir jābūt gatavam paņemt grožus savās rokās.

Nacionālajai drošības padomei vajadzētu vienoties par konkrētu rīcību, norāda Latkovskis. Plašāk par notikušo stāstīsim nākamajos ziņu izlaidumos.