Latkovskis: Cieņa pret dzimteni Barišņikovam nav palikusi pasaules slavas ēnā

Komentāri

Par īpašiem nopelniem valsts labā Saeima šodien uzņēma Latvijas pilsonībā pasaulslaveno baletdejotāju un aktieri Mihailu Barišņikovu, kurš ir dzimis Latvijā.

Deputātus aicinot atbalstīt Barišņikova uzņemšanu pilsonībā, Saeimas Pilsonības komisijas vadītājs Ilmārs Latkovskis atgādināja, ka Mihails Barišņikovs dzīves pirmos 16 gadus pavadījis Rīgā, kur mācījies Horeogrāfijas skolā, kas ir likusi pamatus viņa turpmākajai pasaules līmeņa baletdejotāja, baletmeistara un arī aktiera karjerai.

Ilmārs Latkovskis

Ilmārs Latkovskis
Pilsonības komisijas vadītājs, VL-TB/LNNK

Skola, draugu loks, Latvijas vide ir pamats dziļai cieņai pret savu dzimteni, kas Barišņikovam nav palikusi pasaules slavas ēnā.Un, sekojot līdzi Mihaila Barišņikova pasaules slavai, mēs redzam, ka to nemitīgi pavada Rīgas un Latvijas vārds. Un pēdējos gados mēs piedzīvojam arī Barišņikova radošu sadarbību ar Latviju. Tas notiek Latvijā, šeit un tagad.

Saeimas lēmums par Barišņikova uzņemšanu Latvijas pilsonībā bija vienbalsīgs.

Foto

 

Pēc tā pieņemšanas deputāti Barišņikovu sveica ar aplausiem, stāvot kājās.

Iepriekš vēstulē parlamentam Barišņikovs bija norādījis, ka jūtas patiesi pazemīgs saņemt šādu augstu pagodinājumu no Latvijas Republikas. “Ja man piešķirs pilsonību, es to godāšu pašapzinīgi un ar lepnumu,” rakstīja Barišņikovs. Pilsoņa pase māksliniekam tiek pasniegta svinīgā ceremonijā ceturtdien pēcpusdienā. Barišņikovs ir ASV pilsonis, un Latvijai ar ASV ir pieļaujama dubultpilsonība.

Foto

Video: ekskluzīva intervija ar Mihailu Barišņikovu (02.08.2016.)

Lasi vēl