Latgales plūdu zaudējumi – 4,38 miljoni eiro; tiek kritizēta gausā rīcība

3 komentāri

Latgales plūdu radītie zaudējumi ir 4,38 miljoni eiro, aprēķinājusi Reģionālās attīstības ministrija, kas par to informējusi Saeimu.

Parlaments ir atbalstījis valdības lēmumu izsludināt ārkārtas stāvokli 29 novadu lauksaimniekiem. Pirms lēmuma pieņemšanas izvērtās debates, kurās izskanēja aicinājums ļaut pašām pašvaldībām izsludināt ārkārtas stāvokli, kā tas savulaik jau bijis. Esošā kārtība tika kritizēta kā pārlieku gausa, jo dabas stihija tika piedzīvota jau pirms divām nedēļām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Jānis Klaužs
Saeimas deputāts, ZZS

Izejot visas birokrātiskā procedūras, esam nonākuši pie situācijas, kad tiek oficiāli izsludināts ārkārtas stāvoklis. Saprotiet, tas, patiesību sakot, ir smieklīgi.

Tāpat izskanēja pārmetumi par to, ka ārkārtas situācija attiecas tikai uz zemniekiem, lai gan plūdos cietuši daudzi iedzīvotāji.

Ivars Zariņš
Saeimas deputāts, “Saskaņa”

Kāpēc šis princips – “Viens likums – viena taisnība visiem” – nestrādā? Pat plūdu atnākšana to nespēj izdarīt. Sakiet, kam vēl ir jānotiek, kam vēl ir jāatnāk?

Zemkopības ministrs deputātiem gan skaidroja, ka uz atbalstu varēs pretendēt arī nelielo piemājas saimniecību īpašnieki.

Jānis Dūklavs
zemkopības ministrs, ZZS

Es nevaru jums pateikt, ka katrs burkāns vai katrs kartupelis tiks apmaksāts, bet valdības sēdē šis jautājums tādā veidā arī tika skatīts attiecībā uz privātām saimniecībām.

Lauksaimnieki līdz šim iesnieguši vairākus desmitus pieteikumu kompensēt plūdos izpostītos sējumus un sienu. Pieteikumu iesniegšana turpinās, tāpēc prasību skaits, visticamāk, būs lielāks.

TOP komentāri

 • s
  +1 +1 0

  s

  Ja neskar pašus personīgi, mūsu kungi neko steidzīgi nav.Nelaime sākās piektdien, ministri sāka reaģēt pirmdien-brīvdienas taču.Vēl jāpagaida, sak, varbūt aiztecēs.Liekas, ka ar kompensācijām ari īpaši nesteigsies, varbūt kādam apniks gaidīt.
 • EMA
  0 0 0

  EMA

  JĀ vecās caurules no lauka atvilka un tiltos salika -atkal gaidīsim nākošos plūdus -kur skatās tas kas klāt stāv -pāri laukiem ,,pāri pļavām.....,

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl