3 komentāri

Latgales iedzīvotāji – kā latgalieši, tā krievvalodīgie – ir sašutuši par provokācijām, kurās tiek aicināts Latgalē izveidot ”Latgales republiku”.

Uzreiz pēc Ukrainas krīzes sākšanās pirms gada izskanēja provokatīvas idejas par Latgales atdalīšanu no Latvijas, par Latgales republikas veidošanu un dažādas citas versijas, ko Latvijas politiķi atklāti dēvē par Krievijas hibrīdkara veidiem. Piemēram, viens no šādas informācijas ruporiem ir no Latvijas aizbēgušais Beness Aijo, kurš karo Ukrainā teroristu pusē un turpina izplatīt Latvijai nepieņemas idejas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

LNT ziņu sastaptie iedzīvotāji atzīst, ka nacionālboļševiku Benesu Aijo reģionā neuztver nopietni un ka Latgales iedzīvotāji nevēlas nekādu atdalīšanos no valsts, un pavisam noteikti nevēlas pievienošanos Krievijai.

”Es domāju viņš nav īsti pie pilna prāta. Nesaprotu, kāpēc tā jādara –jābrauc uz Ukrainu karot no Latvijas vārda. Es domāju, ka tas nav normāli. Manuprāt, pēc likuma viņam jāsēž cietumā. Citu nevaru pateikt par tādu cilvēku,” tā uzskata rēzekniete Ināra.

”Ko par viņu teikt? Duraks arī Āfrikā ir duraks. Ko lai labu saka? Ja viņš dzīvotu Anglijā, būtu normāli, bet tagad viņš Ukrainā, un tagad te ūdeni maisa. Vienreiz viņu jau sodīja, māte maksāja par viņu ļoti lielu sodu. Nezinu, kas no viņa sanāks,” sacīja Rēzeknes iedzīvotājs Vladimirs, kurš ir visai labi informēts par B. Aijo gaitām un par grūtībām, kuras dēla dēļ piedzīvo viņa māte.

Tikmēr aptaujātajiem nav viennozīmīga viedokļa par Eiropas Savienības sankcijām pret Krieviju. Kamēr vieni uzskata, ka tas ir vienīgais veids, kā apturēt Krievijas agresiju, citi domā, ka sankcijas nevajadzētu, jo no tā visvairāk cieš vietējie piensaimnieki.

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl