Latgalē veido pastāvīgu bruņoto spēku apakšvienību; aicina pieteikties karavīrus

2 komentāri

Vēl šogad Daugavpils, Rēzeknes un Preiļu iedzīvotāji sāks savā apkaimē arvien biežāk pamanīt puišus karavīru formās. Latgalē sākts veidot apakšvienību, kas tur būs izvietota pastāvīgi, un reizē gan uzlabos mūsu armijas kaujas gatavību, gan arī ļaus vietējiem dienēt tuvāk mājām. Aizsardzības ministrija aicina interesentus pieteikties rekrutēšanas punktos.

Veidot Nacionālo bruņoto spēku apakšvienību Latgalē – tas ir uzdevums, kas jau ierakstīts valdības rīcības plānā. Nu sākts to pildīt. Laika nav nemaz tik daudz, ja ņem vērā garo pienākumu sarakstu, ko Aizsardzības ministrija sev noteikusi līdz nākamā gada beigām, kad Latvijai jāsasniedz NATO noliktie 2% iekšzemes kopprodukta (IKP).

Pastāvīgie spēki Latgalē palīdzēs mācīt gan profesionālus karavīrus, gan zemessargus, gan rezervistus, paaugstinot kopējo kaujas gatavību un profesionalitātes līmeni. Taču nav arī noslēpums – galvenais uzdevums pāri visam ir radīt apstākļus, kuros iedzīvotāji jūtas droši.

Vai tieši Latvijas austrumi izraudzīti Krievijas radītās spriedzes ietekmē, ministrs atbild izvairīgi. Taču uzsver labumus, ko iegūs Daugavpils, Rēzeknes un Preiļu iedzīvotāji – iespēju dienēt tuvu mājām, kas pašvaldībām, savukārt, nodrošinās stabilus ieņēmumus un cilvēku plūsmu.

Ne velti sociālās vides stiprināšanu kā būtisku elementu Latgales spēku izveidē uzsvēris arī bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube, tāpēc armijā cer – interesentu netrūks. Pastāvīga apakšvienība Latgalē jāizveido līdz nākamā gada rudenim, taču ministrs paredz, ka darboties tā sāks vēl šogad.

2 komentāri