Latgalē turpina applūst ceļi, plūdi NAV beigušies! Jaunākajās laika ziņās sola uzlabojumus

1 komentārs
Latgalē turpina applūst ceļi, plūdi NAV beigušies! Jaunākajās laika ziņās sola uzlabojumus

Latgalē pēdējās trīs nedēļās nolijis trīs reizes vairāk nekā būtu norma attiecīgā mēnesī. Lai arī citos Latvijas reģionos nekas par to neliecina, vēl šo trešdien tika ziņots par jaunu applūdušu vietējo ceļu Viļakas novadā. Jaunākajās laika ziņās Latgalei uzzini, ko sinoptiķi sola tuvākajās dienās.

Pēdējās trīs nedēļās mākoņu un lietus zonas ir vairāk skārušas valsts austrumu daļu, kur nokrišņu daudzums nepilna mēneša laikā ir pārsniedz 200 litrus uz kvadrātmetru, kas ir aptuveni trīs reizes vairāk nekā parasti.

Lietus zonas ir saistītas ar aktīviem cikloniem, kuri, ne kā ierasts, veidojušies virs Atlantijas, bet gan virs Centrāleiropas dienvidu daļas, pat Vidusjūras. Šie cikloni raksturojas ar krietni vien apjomīgākiem lietus mākoņiem nekā Atlantijas virpuļi.

Ceturtdien Latgalē sagaidāms daļēji apmācies laiks, nedaudz lietains, bet stipri vējains laiks. Gaisa temperatūra +13..+16 grādi. Arī piektdien valsts austrumu daļā īslaicīgi līs, bet brīvdienās (īpaši sestdien) gaidāms pamatā sauss un saulains laiks. Gaisa temperatūra naktī ap 10 grādiem, dienā līdz +15..+17 grādiem.

1 komentārs