Latgalē Pierobežā iedzīvotāji arvien aktīvāk ziņo par nelegāliem robežpārkāpējiem

0 Komentāru
Latgalē Pierobežā iedzīvotāji arvien aktīvāk ziņo par nelegāliem robežpārkāpējiem
LETA

Latvijas austrumu pierobežas iedzīvotāji aizvien aktīvāk izrāda iniciatīvu un sniedz atbalstu Valsts robežsardzei nelegālās migrācijas novēršanā.

Robežsardze izsaka pateicību par vietējo iedzīvotāju aktīvu iesaisti robežpārkāpēju atklāšanā, kā arī turpmāk aicina informēt robežsardzes struktūrvienības par pamanītajām nelikumīgajām darbībām robežas tuvumā.

Tā šogad jau bijuši pieci gadījumi, kad vietējie iedzīvotāji informējuši robežsardzes struktūrvienības par pamanītām aizdomīgām personām pierobežā. Kā rezultātā robežsargi aizturēja 28 nelikumīgos robežšķērsotājus, tostarp 16 Afganistānas un astoņus Vjetnamas pilsoņus.

2015. gadā tādi bijuši 11 gadījumi. Pēc vietējo iedzīvotāju zvaniem robežsargi pērn aizturēja 100 nelikumīgos robežšķērsotājus, tostarp personas no Vjetnamas, Irākas, Afganistānas, Krievijas u.c. valstīm.

Kopā šogad jau aizturēti 122 (Vjetnama – 82, Krievija – 18, Afganistāna – 16 u.c.) nelikumīgie ”zaļās” robežas šķērsotāji un 19 (Krievija – 11,  Latvija – 3, Ukraina – 2 u.c.) viņu atbalstītāji.

0 Komentāru