Latgalē pamatīgs lietus un plūdi! Rēzeknē diennakts laikā nolijuši vairāk nekā 100 milimetri

3 komentāri
Latgalē pamatīgs lietus un plūdi! Rēzeknē diennakts laikā nolijuši vairāk nekā 100 milimetri
Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) datiem nokrišņu daudzums Rēzeknē līdz plkst.8 ceturtdienas rītā sasniedza 96 milimetrus jeb 137 % no mēneša normas (Edijs Pālens / LETA)

Ceturtdien, 24. augustā, turpinoties pēdējo gadu stiprākajām lietavām, vietām Latgalē applūdušas zemākās teritorijas, arī māju pagalmi un pagrabi, liecina vietējo iedzīvotāju ziņojumi sociālajos tīklos.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) datiem nokrišņu daudzums Rēzeknē līdz plkst. 9 ceturtdienas rītā sasniedza 102.2 milimetrus. Lietavas sākās vēlā trešdienas rītā, bet visintensīvāk lijis pēdējo stundu laikā.

Stiprs lietus skāris visu Latgali, lielu daļu Sēlijas un Vidzemes austrumu novadus, mazāk stipri lijis Vidzemes centrālajā daļā.

Latgalē, kā arī Vidzemes un Sēlijas austrumos lietus gaidāms arī tuvākajās stundās, valsts galējos austrumos tas beigsies tikai ceturtdienas vakarā, prognozē sinoptiķi.

Ūdens līmenis vairākās upēs paaugstinās par desmit centimetriem stundā un pat straujāk. Vietām applūdušas zemākās palienes, gaidāma plašāku teritoriju applūšana.

Pārplūšana draud galvenokārt Latgales upēm, kā arī Aiviekstei un tās pietekām Vidzemē. Daugavā nav gaidāms augsts ūdens līmenis, jo Daugavas baseina augšdaļā lijis krietni mazāk.

Plūdus veicina arī iepriekšējās lietavas, kas Austrumlatviju skāra 19.-21. augustā.

Tāpat kā citviet Latvijā, arī valsts austrumos pūš brāzmains ziemeļrietumu vējš – tā ātrums brāzmās sasniedzis 12-16 metru sekundē. AS “Sadales tīkls” operatīvā informācija liecina, ka gan valsts centrālajā, gan austrumu daļā reģistrēti avārijas atslēgumi elektrolīnijās, elektroapgādi traucējot dažiem tūkstošiem mājsaimniecību.

Skaties.lv jau vēstīja, ka ceturtdienas, 24. augusta, rītā Rīgā ziemeļu un ziemeļrietumu vēja ātrums brāzmās sasniedzis 20-21 metru sekundē.

Savukārt otrdien Kolkas iedzīvotājus pārsteidza intensīva krusa.

Laika ziņas

TOP komentāri

 • Marita Janovska
  0 0 0

  Marita Janovska

  Zvanīju 112, tur teica, ka jāzvana uz rajona domi. Zvanīju, bet pagastā nav tāda dienesta, lai ārkārtā situācijā varētu sniegt atbildi! Esmu izmisumā!!!
 • Anita
  0 0 0

  Anita

  Ūdens sniedzas pāri slieksnim, viens mirklis un tas iekļūs istabā! Glābējus sazvanīt nevar. Kam jāatbild par to?
 • Marita Janovska
  0 0 0

  Marita Janovska

  Manas mājas Rēzeknes novada, Verēmu pagastā saimn. Gulbji stāv ūdenī. Ūdens ieplūst dzīvojamās telpās!!! Izmisums, nezinu, ko darīt???

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl