Latgalē armijai mācību laikā pazudis bezpilota lidaparāts

50 komentāri
Latgalē armijai mācību laikā pazudis bezpilota lidaparāts
EDIJS PĀLENS, LETA

Latgalē militāro mācību “Namejs 2021” laikā armijai pazudis bezpilota lidaparāts, apstiprināja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera Leonīda Kalniņa preses virsniece Sandra Brāle.

Lidaparāts pazudis maršrutā Rēzekne-Gulbene 16. septembrī. Brāle skaidroja, ka tika pazaudēts lidaparāta signāls, tāpēc tā nolaišanās vieta nav zināma.

Pazudušais drons ir pelēkā krāsā. Tā garums ir 1,4 metri, spārnu izvērsums – 2,8 metri un svars – ap sešiem kilogramiem. Drons nebija bruņots, jo konkrētais lidaparāts paredzēts militāru uzdevumu atbalstam.

NBS aicina sēņotājus, mežstrādniekus un ikvienu apkārtnes iedzīvotāju pievērst uzmanību iepriekš neredzētiem priekšmetiem apvidū un lidaparāta atrašanās gadījumā zvanīt NBS pa tālruni 29258278 vai 28655676.

Jau ziņots, ka no 30. augusta līdz 3. oktobrim visā Latvijā norisinās Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021”, kuru mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

50 komentāri