Latgalē 36% mājokļu joprojām nav dušas vai vannas

Komentāri
Latgalē 36% mājokļu joprojām nav dušas vai vannas
Flickr.com / Bev Sykes

Latgales reģionā 36% mājokļu nemaz nav pieejama duša vai vanna, liecina 2011. gada tautas skaitīšanas dati par sadzīves ērtībām pieejamību apdzīvotajos mājokļos.

Latvijā vidēji 79% apdzīvoto mājokļu ir pieejama vanna vai duša, liecina Centrālā statistikas pārvaldes (CSP) 2011. gada tautas skaitīšanas dati par sadzīves ērtībām (duša vai vanna, tualete ar ūdens novadu) un komunālo pakalpojumu (ūdensvads, apkure) pieejamību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas reģionā vanna vai duša ir pieejama 90% mājokļu, Pierīgas reģionā – 82%, Kurzemes reģionā – 77%, Zemgales reģionā – 75%, Vidzemes reģionā – 67%, un Latgales reģionā – 64%.

Valstī vidēji 89% apdzīvoto mājokļu ir pieejams ūdensvads. Rīgas reģionā ūdensvads ir ierīkots 99% mājokļu, Pierīgas reģionā – 91%, Kurzemes reģionā – 89%, Zemgales reģionā- 85%, Vidzemes reģionā – 80%, Latgales reģionā – 77%.

Tualete ar ūdens novadu ir ierīkota vidēji 80% apdzīvoto mājokļu Latvijā. Rīgas reģionā tualete ar ūdens novadu pieejama 92% apdzīvoto mājokļu, Pierīgas reģionā – 83%, Kurzemes reģionā – 78%, Zemgales reģionā – 75%, Latgales reģionā – 67%, Vidzemes reģionā – 66%.

Vidēji 70% apdzīvoto mājokļu tiek apsildīti ar centrālapkuri, bet 28% – ar krāsns apkuri.

Latvijā vidēji 74% apdzīvoto mājokļu atrodas daudzdzīvokļu mājās un 24% – individuālajās mājās. Vislielākais individuālajās mājās esošo apdzīvoto mājokļu īpatsvars ir Sīļukalna pag. (97%) un Susāju pag. (96%), bet vismazākais – Olainē (0,33%), Zilākalna pag. (2%) un Sedā (3%). Vislielākais daudzdzīvokļu mājās esošo apdzīvoto mājokļu īpatsvars ir Olainē (99%), Zilākalna pag. (97%), Aizkrauklē un Rīgā (95%), bet vismazākais – Jaunjelgavas pag. (0%), Kalniešu un Sīļukalna pag. (3%).

Noslēdzot kārtējo 2011. gada tautas skaitīšanā iegūto datu apstrādes posmu un piesaistot mājokļu adreses to koordinātām, CSP piedāvā telpiskās attīstības plānošanas speciālistiem, pētniekiem, studentiem un citiem datu lietotājiem iespēju iegūt telpisku informāciju par Latvijas iedzīvotājiem atbilstoši tautas skaitīšanas programmai. Dati attēloti režģa kartē ar šūnas izmēru 1×1 km2. Latvijas teritorija ir sadalīta 65,6 tūkst. šūnās, no kurām 33 tūkst. ir apdzīvotas. Jāatzīmē, ka kartēs ir attēloti dati par 2011. gadā apdzīvotajiem mājokļiem.

Lasi vēl