Komentāri

Šodien stājas spēkā lašu un taimiņu zvejas liegums. Lašveidīgās zivis rudenī lielā skaitā no jūras dodas uz upēm, lai nārstotu un tieši tas ir laiks, kad to populācija ir visievainojamākā. Tāpēc lieguma laikā līdz novembra beigām lašus pastiprināti sargās vides dienesta inspektori.

Agrāko gadu pieredze liecina, ka lašu zvejas lieguma laikā ievērojami sarosās maluzvejnieki. Vides inspektori iecerējuši veikt pastiprinātas kontroles lašu un taimiņu nārsta upēs. Tomēr, būs vietas, kurās izmantojot spiningu ar vizuli makšķerēšana būs atļauta.

Makšķerniekam ķerot lašus atļautajās vietās jāpērk īpaša licence. Savukārt – Braslā, Gaujā, Salacā, Ventā un vairākās mazajās upēs, kas savienojas ar jūru vai līci, zveja ir liegta.

Inspektori pagājušajā gadā atsavinājuši vairāk nekā 6,5 tūkstošus nelikumīgu zvejas rīku, lielāko daļu rudens lieguma laikā. Pieredze liecina, ka maluzvejnieki nopērk jaunu tīklu un turpina nelegālo zveju. Arī sods viņus neattur.

Par nelikumīgi iegūtu lasi vai taimiņu fiziskai personai naudas sods ir 143 eiro. Šodien sāktais liegums turpināsies līdz novembra beigām.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl