1 komentārs

Zemais ūdens līmenis upēs un siltais rudens kaitējis lašu nārstam. Tāpēc līdz novembra beigām un atsevišķās upēs pat līdz decembra beigām turpināsies lašu un taimiņu zvejas un makšķerēšanas liegums. Līdz šim noformēti arī protokoli 33 maluzvejniekiem, bet, sargājot dabu, vides inspektoriem un policijai jāsaskaras arī ar ļoti bīstamām situācijām.

Cīņā ar maluzvejniekiem Vides dienesta vecākie inspektori Andris Strautiņš un Gints Zemitāns piedzīvojuši ne mazums trilleru cienīgas epizodes. Pirms mēneša Buļļupē Gintam kāds makšķernieks uzbrucis ar nazi, citiem kolēģiem likumpārkāpēji pārdūruši automašīnu riepas un uz inspektoriem arī šauts. Tagad blēžu ķeršanas reidi ar automašīnu vai laivu notiek bieži.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto:

Papildspēkus inspektoriem nodrošina arī valsts un pašvaldības policija, un arī Dabas aizsardzības pārvalde. Piemēram, pirms nedēļas reida laikā Lielupē atrasti maluzvejnieku tīkli. Vainīgie gan nav atrasti un inspektori sliecas domāt, ka likumpārkāpēji izbiedēti, turklāt tīklos jau bija zivis. Savukārt Valmieras pusē maluzvejnieki bija sagādājuši vēl lielākus pārsteigumus, stāsta Vides dienestā.

“Bija gadījums, kad Staiceles upē pie Staiceles slūžām konstatēja elektrozvejas rīku, ar ko bija mēģināts ķert lašus un taimiņus, un arī bija konstatēti divi mazgadīgi puikas – 12 un 13 gadu – kas arī mēģināja ķert lašus un nēģus,” teic VVD Zvejas kontroles departamenta direktore Evija Šmite.

Pusotra mēneša laikā, kad ir spēkā lašu un taimiņu zvejas un makšķerēšanas liegums, kopumā Vides dienesta inspektori no ūdens izvilkuši 263 maluzvejnieku tīklus un noformējuši 33 protokolus. Visaktīvāk maluzvejnieki šogad uzdarbojušies Ventā un Salacā. Piemēram, pagājušās nedēļas nogalē Kuldīgas novadā aiz rokas izdevies pieķert kādu likumpārkāpēju. Policija saka, – šogad ir mierīgāk, jo laika apstākļi ieviesuši savas korekcijas.

Arī Vides dienesta inspektors Andris Strautiņš norāda, – maluzvejnieku šoruden ir mazāk, un kopumā šo likumpārkāpēju aktivitātes gājušas mazumā, ja salīdzina, kā bijis pirms 5-10 gadiem. Fiziskām personām par nelikumīgi zveju vai makšķerēšanu draud līdz 700 eiro liels naudas sods, bet juridiskajām personām līdz pat gandrīz četrarpus tūkstošiem eiro. Un šoruden sodu summa ir sasniegusi 2200 eiro.

Skaties video:

TOP komentāri

  • Marcis Skadmanis
    +1 +1 0

    Marcis Skadmanis

    ne nu jus tiesam aakstaties dodiet inspektoriem vajadzigo dienesta ieroci vismaz gaisa lai legali

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl