Lange: Valsts pārziņā esošie tilti ir droši

0 Komentāru
Lange: Valsts pārziņā esošie tilti ir droši
Foto: Paula Čurkste/LETA

2018. gadā no valsts budžeta tiltu remontdarbiem ir novirzīti gandrīz astoņi miljoni eiro, tāpat tilti tiek remontēti arī Eiropas Savienības (ES) fondu finansēto autoceļu pārbūves projektu ietvaros,  intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda “Latvijas Valsts ceļu” valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

Kopumā šogad valsts ceļu tīklā būvdarbi plānoti uz 33 tiltiem. Vaicāts, vai Latvijā tilti ir droši, Lange atbildēja: “Es varu atbildēt apgalvojuma formā par Latvijas valsts ceļiem. Pa tiem var pārvietoties ar atļauto masu droši, ievērojot ceļa zīmes un ierobežojumus, kas ir uz tiltiem. Attiecībā uz pašvaldībām šis jautājums jāuzdod konkrētai pašvaldībai.”

Vienlaikus Lange uzsver – katrs tilts ir publiskas lietošanas būve, līdz ar to tā īpašniekam ir atbildība par to, lai tilts būtu labā tehniskā stāvoklī.

“Ja nav labā tehniskā stāvoklī, jāierobežo gabarīti vai jāierobežo masa. Ja arī kaut kas slikts notiks ar kādu konkrēto tiltu, atbildēs īpašnieks. Pašvaldības, valsts un komercstruktūras atbild par saviem tiltiem,” min Lange.

Jau vēstīts, ka valsts pārziņā ir 969 tilti, to skaitā arī satiksmes pārvadi un caurtekas, tiltu uzraudzībai tiek pievērsta pastiprināta uzmanība. Patlaban neviens no valsts pārziņā esošajiem tiltiem nav slēgts satiksmei, to nestspēja ir pietiekoša. 51 tiltam ir ieviesti satiksmes ierobežojumi, pārsvarā tie ir gabarītu ierobežojumi – masas, platuma u.c.

0 Komentāru