Laimonis Akmens – gleznotājs, kurš savus darbus darina vienā no Rīgas centra tuneļiem

4 komentāri

Ielu muzikanta Jāņa pavadījumā vienā no Rīgas centra tuneļiem top Laimoņa Akmens gleznas, kas turpat uz vietas tiek arī tirgotas.

Laimonis Akmens tagadējo nodarbošanos ir apguvis tikai pašmācības ceļā. Savukārt ideju gleznot ielā viņš attīstīja Vācijā.

TV3 raidījuma “900 sekundes” filmēšanas laikā Laimonis gleznoja ainavu no Latvijas lauku dabas, šī vieta esot netālu no Jaungulbenes – tur Laimonis pats ir pavadījis dzīves lielāko daļu.

Laimonis pašlaik tikai viesojas Latvijā, aizvadītos piecus gadus gleznotājs par mājām sauc Berlīni. Tieši Berlīnē Laimonis uzsāka gleznošanu uz ielas.

“Berlīnē ir tāda ICC, starptautiskā autoosta. Tur tāds smuks tornis, kur notiek izstādes. Gribēju to uzgleznot, es tur sēdēju, un vācietis pienāca un jautāja – tu man portretu vari uzgleznot grafikā? Es saku, ka var pamēģināt, un tā pamazām aizgāja viss,” stāsta Laimonis.

Arī dzimtenē Laimonis jau ir pamanīts, sociālajos tīklos cilvēki novērtē gleznotāja darbus un iedrošina citus neiet garām Laimonim, bet gan aplūkot viņa gleznas.

“Man ļoti daudzas krāsas, gan ar eļļu strādāju, gan ar akrilu, gan ar parasto guašu, tāpēc ka tunelī ar guašu vieglāk strādāt. Manas gleznas ir tagad Amerikā, Anglijā, Francijā, Itālijā, Spānijā, Kubā arī ir, Vācijā ļoti daudz, Polijā ir. Es visu laiku pa Berlīni pārsvarā. Un es gribēju Latvijai arī kaut ko bišķi pagleznot,” stāsta Laimonis.

Latvijā Laimonis pašlaik ne tikai glezno, bet kārto dokumentus, kurus iespējams saņemt tikai dzimtenē. Kamēr Laimonis gaida dokumentus, viņš viesosies Latvijā. Taču pēc aizbraukšanas uz Vāciju viņš vēlreiz atgriezīsies, lai Lizumā organizētu savu darbu izstādi.

4 komentāri