“Laimas” šokolādes muzejs pēc rekonstrukcijas nedēļas nogalē vērs vaļā durvis apmeklētājiem

1 komentārs
“Laimas” šokolādes muzejs pēc rekonstrukcijas nedēļas nogalē vērs vaļā durvis apmeklētājiem
PUBLICITĀTES FOTO

Saldumu zīmola “Laima” šokolādes muzejs pēc rekonstrukcijas sestdien, 3. jūlijā, atsāk uzņemt apmeklētājus, Skaties.lv informēja muzeja pārstāvji.

Kopumā uzņēmums “Orkla Latvija” “Laimas” šokolādes muzeja attīstībā un ekspozīciju pilnveidē investējis 40 000 eiro.

“Orkla Latvija” komunikācijas direktore Lineta Mikša

“Aizvadītā gada nogalē, ņemot vērā pastāvošo situāciju, nolēmām izmantot laiku lietderīgi un ieguldīt iemīļotā ”Laimas” šokolādes muzeja attīstībā. Mūsu talantīgā muzeja komanda ir pilnveidojusi gan muzeju telpas, atjaunojusi ekspozīcijas, kā arī uzlabojusi sniegto pakalpojumu klāstu, padarot muzeju vēl pieejamāku, saistošāku un interesantāku. Kā ierasts – “Laimas” šokolādes muzejs turpinās priecēt gan lielos, gan mazos saldummīļus, piedāvājot iepazīt šokolādes un “Laimas” vēstures līkločus ar visām maņām – ieraugot, sagaršojot, sadzirdot un sajūtot. Tai pat laikā rūpīgi sekosim līdzi apmeklētāju drošībai, ievērojot virkni piesardzības pasākumu.”

“Laimas” šokolādes muzejā ir pilnībā atjaunota pirmā zālē, kas veltīta zīmola vēstures liecībām un attīstībai vairāk nekā 150 gadu laikā. Zāle ir sadalīta vairākās zonās pa dažādām tēmām, kā arī piedomāts par to, lai ekspozīcija būtu apskatāma gan pieaugušajiem, gan bērniem. Rekonstrukcijas laikā ir atjaunotas arī senākās ekspozīcijas, kā arī pilnvērtīgākai muzeja apskatei pieejams audio gids. Pilnveidots darbnīcu piedāvājums – klasiskajai šokolādes konfekšu gatavošanas meistarklasei pievienojas arī jaunā zefīru un cepumu glazēšanas, apgleznošanas, dekorēšanas darbnīca.

Apmeklētāju drošības un visu valstī noteikto veselības drošības pasākumu ievērošanas nolūkā, muzejs darbu atsāks pakāpeniski, uzņemot viesus individuāli un sākotnēji strādājot tikai nedēļas nogalēs no plkst. 10.00 līdz 18.00. Radošās darbnīcas būs iespējams organizēt, ievērojot Ministru Kabineta izstrādātos nosacījumus, kas attiecas uz privātiem pasākumiem. Vairāk iespējams uzzināt šeit.

“Laimas” šokolādes muzejs pirmo reizi Rīgā, Miera ielā 22, durvis vēra 2013. gada 18. decembrī. Teju astoņu pastāvēšanas gadu laikā muzeju apmeklējuši vairāk nekā 240 000 viesu, lai izzinātu un iepazītu šokolādes ražošanas tradīcijas. Muzeja platība ir 520 kvadrātmetru, pašreizējās ekspozīcijas izveidē ir izmantoti 100 kilogramu īsto kakao pupiņu, savukārt tā vecākajam eksponātam ir vairāk nekā 120 gadu.

“Orkla Latvija” ir kopējais apgrozījums 2019. gadā bija 117,3 miljoni eiro. “Orkla Latvija” pārstāv tādus zīmolus kā “Laima”, “Selga”, “Staburadze”, “Ādažu Čipsi”, “Taffel the Original Snacks”, “Pedro”, “Spilva”, “Gutta”, “Everest”, “Latplanta”, “Abba” un citus.

1 komentārs