Laiks no patērētāja kļūt par radītāju

Komentāri

Pasaule kļūst arvien pārapdzīvotāka, un vairums cilvēku dzīvo tikai vienai dienai, nedomājot par to, ka resursi ir ierobežoti. Siguldā pulcējas dizaina, zinātnes un mākslas studenti no 12 valstīm. Viņi ar dažādām radošām idejām realizē projektus, kuros, smeļoties iedvesmu tradicionālajā tautsaimniecībā, tiek pārvērtēts tas, kā mēs dzīvojam, ko patērējam un ko izsviežam?

Pirmās dienas jaunieši idejas smēlās pie Siguldas apkārtnes amatniekiem, bioloģiskajās saimniecībās un pasniedzēju lekcijās, tagad redzētais un dzirdētais tiek likts lietā. Ideju praktiskā realizēšana vēl ir tikai sākumā. Išai no Indijas lielāko iespaidu radīja Latvijas zāļu sievu zinības, tagad viņa veido daudzus māla trauciņus, kur glabāt smaržīgos augus. Vēlāk no tiem tiks veidots tāds kā smaržu terapijas stends.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Iša

Mēs bijām latviešu klētī, un jums tur ir tik daudz dažādu zālīšu un augu, par kuriem mēs Indijā nemaz neesam dzirdējuši. Tad iedomājāmies Latvijā iegūtās zināšanas apvienot ar mūsu idejām un paņemt sev līdzi.

Vēl jaunie dizaineri un zinātnieki, strādājot kopā un eksperimentējot, meklē ko iespējams izgatavot no pārtikas atkritumiem, piemēram, iespējams, tualetes papīru.

Elza

Mēs jautājām, vai ir pareizi, ka tiek nocirsti koki, lai pēc ar tiem noslaucītu pakaļu?

Pasaule mainās, tā tehniskās iekārtas iet roku rokā ar bioloģiskajām sistēmām. Tas nozīmē, ka lielo rūpnīcu un konveijeru laiks aiziet vēsturē. Nometnes idejas autors Rihards Funts norāda, ka cilvēki pievēršas mazdārziņiem, paši iesaistās atkritumu pārstrādē un arī pārtikas audzēšanā.

Rihards Funts
Dizaina vasaras skolas vadītājs

Darba uzdevums bija radīt tādas kā mikrofabrikas; kad mašīna ir cilvēcīga, nevis paverdzina cilvēku, bet tā ir organisks papildinājums cilvēka darbībai un palīdz viņam dzīvot.

Studenti darbosies vēl arī rīt, bet pēc tam viņi dalīsies ar to, kas viņiem ir sakāms un rādāms. Siguldas pilī ikviens interesents ir aicināts uz noslēguma prezentācijām.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl