Laikraksts: Ar Krieviju saistīts uzņēmums vervējis blogerus kampaņai pret “BioNTech/Pfizer” vakcīnu

60 komentāri
Laikraksts: Ar Krieviju saistīts uzņēmums vervējis blogerus kampaņai pret “BioNTech/Pfizer” vakcīnu
AFP/SCANPIX

Londonā bāzētā sabiedrisko attiecību aģentūra “Fazze”, kas ir saistīta ar Krieviju, Vācijas un Francijas blogeriem un “influenceriem” piedāvājusi samaksu, lai viņi savus sekotājus informē par vairāku simtu cilvēku nāvi, kas it kā esot notikusi pēc vakcinācijas ar “BioNTech/Pfizer” Covid-19 vakcīnu, otrdien ziņoja britu laikraksts “Guardian”.

Aģentūras pārstāvji sazinājušies ar vairākiem franču videoblogeriem, kas specializējas zinātnes un veselības aprūpes jautājumos, un, runājot sliktā angļu valodā, aicinājuši saviem abonentiem paskaidrot, ka “mirstības līmenis ar “Pfizer” vakcīnu potēto vidū ir teju trīs reizes augstāks nekā ar “AstraZeneca” vakcīnu potēto vidū”.

Blogeri mudināti atsaukties uz izdevuma “Le Monde” vietni, kā arī portāliem “Reddit” un “Ethical Hacker” ar tur nonākušo informāciju, kas it kā apstiprina datus par nāves gadījumiem.

“Le Monde” publikācija veltīta datiem, ko Krievijas hakeri it kā esot nolaupījuši Eiropas Zāļu aģentūrai (EZA) un publicējuši tā dēvētajā tumšajā tīmeklī, norāda “Guardian”.

Tomēr šajā publikācijā nav informācijas par mirstības līmeni, uzsver britu žurnālisti.

Pārējo divu vietņu mājaslapas šobrīd no tīmekļa jau pazudušas, konstatējis “Guardian”.

Populārais franču videoblogeris Leo Grasē tviterī publicējis no “Fazze” saņemto e-pasta vēstuļu ekrānuzņēmumus.

Kampaņai, no kuras viņš saņēmis šo pasūtījumu, bijis “kolosāls budžets”, tomēr starpniekaģentūra atteikusies nosaukt sava klienta vārdu.

Arī populārais vācu blogeris Marko Dročmans publiskojis vēstules kopiju, kurā izteikts analoģisks piedāvājums.

Atsaucoties uz sociālajā tīklā “LinkedIn” pieejamo informāciju, “Guardian” vēsta, ka aģentūras “Fazze” vadības cilvēki ir no Maskavas un ka agrāk viņi strādājuši Krievijas uzņēmēju izveidotā aģentūrā.

Aģentūra “Fazze” kā savu adresi norādījusi namu Londonā, tomēr tā tur nav reģistrēta, noskaidroja “Guardian”. Pirmdien aģentūra slēgusi savu mājaslapu, bet vietnei sociālajā tīklā “Instagram” noteikusi privātu statusu.

Kā teikts Eiropas Ārējās darbības dienesta 28. aprīļa ziņojumā, Krievija ar dezinformācijas palīdzību cenšas graut uzticību Rietumu Covid-19 vakcīnām.

60 komentāri