Komentāri
Laika vērotājs aprīli sola mēreni siltu ar vasarīgāku temperatūru mēneša izskaņā
(Foto: LETA)

Laika vērotājs no Viļakas Vilis Bukšs prognozē, ka aprīlis šogad būs mēreni silts, bet augstāka temperatūra gaidāma mēneša beigās. Daloties ar novērojumiem dabā, Bukšs savā blogā raksta, ka aprīlis varētu būt mērens un pārsvarā sauss. Pēc Lieldienām saulainās dienas mīšoties ar mākoņainām, vietām gaidāmi īslaicīgi nokrišņi gan lietus, gan arī sniega veidā.

Mēneša vidū laiks varētu kļūt nedaudz aukstāks, līdz 23. aprīlim skaidrās naktīs gaidāmas salnas. Mēneša beigās gaisa temperatūra paaugstināšoties gan līdz plus 15, vēlāk arī līdz plus 20 grādiem. Mēneša beigās arī sagaidāms, ka vairāk spīdēs saule, nokrišņi būs nelieli, kā arī ir sagaidāms pirmais pērkona negaiss.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bukšs norāda, ka aprīlī ir vairākas nozīmīgās dienas, kad iespējams prognozēt turpmākos laika apstākļus. Piemēram, 1. aprīlis ir atbildīgs par laika apstākļiem 1. oktobrī – kāds būšot 1. aprīlis, tāds arī 1. oktobris. Savukārt, ja uz 4. aprīli skudru pūžņi ir brīvi no sniega, būšot silta vasara. Ja silta ir 7. aprīļa nakts, pavasaris būšot tāds pats, bet, ja 7. aprīlī saule spoži spīd, gaidāma vētraina vasara.

Laika ziņas

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl