”Laicīga tikšana pie ārsta, īsākas rindas!” 2018. gadā plānots iegūt papildu 190 miljonus eiro veselībai aprūpei

0 Komentāru

Palielinot strādājošo obligātās sociālās iemaksas par vienu procentpunktu un palielinot valsts budžeta deficītu, veselības aprūpes nozarei nākamgad paredzēts papildus iegūt ap 190 miljoniem eiro.

80 miljonus eiro, ko iegūs, paaugstinot strādājošo sociālās iemaksas, Veselības ministrija grib novirzīt mediķu atalgojuma palielināšanai. Savukārt 110 miljonus eiro būs jāaizņemas, to iepriekš saskaņojot ar Eiropas Komisiju. Šos līdzekļus paredzēts izmantot, lai samazinātu rindas uz medicīnas aprūpes pakalpojumiem.

Pilns līdzšinējais valsts apmaksāto medicīnas pakalpojumu grozs no nākamā gada būs pieejams tikai tiem, kuri maksā sociālo nodokli, kā arī bērniem, pilna laika studentiem, pensionāriem un invalīdiem.

Anda Čakša

Anda Čakša
veselības ministre

Tas mērķis ir, lai mēs nākamā gada laikā arī tiem, kas ir maksātāji, parādām to ieguvumu – laicīgu tikšanu pie ārsta, īsākas rindas, pārskatāmāku sistēmu, vienlaikus jo mēs turpinām strādāt pie šiem iekšējiem darbiem, sistēmas uzlabošanas.

Savukārt darbaspējīgajiem sociālā nodokļa nemaksātājiem, lai saņemtu valsts apmaksātus veselības pakalpojumus, no nākamā gada būs jāveic veselības apdrošināšanas līdzmaksājums. Ministre pieļauj, ka tie varētu būt aptuveni 10 eiro mēnesī. Pretējā gadījumā šiem cilvēkiem daudzi valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi pieejami nebūs.

Video: LNT Ziņu sižets

0 Komentāru